fbpx
Close

Teodosici kõrval Euroopa meistriks tulnud tagamees liitus Valga-Valka meeskonnaga

-Branko Jereminov | Foto: Ekraanitõmmis

-Branko Jereminov | Foto: Ekraanitõmmis

Korvpalliportaali Eurobasket kinnitusel on BC Valga-Valka/Maks&Moorits võistkonnaga käed löönud kogenud 32-aastane serblane Branko Jereminov.

185 cm pikkune Jereminov pallis möödunud hooajal Serbia kõrgliigas KK Tamis võistkonnas, mis lõpetas põhihooaja 14 tiimi seas kuuenda kohaga. Tema näitajateks olid 14 mängu kohta keskmiselt 6,1 punkti, üks lauapall ja 2,2 korvisöötu. Sealse liigasüsteemi vahegrupifaasis sai ta kahel korral mõõtu võtta ka suurklubi Belgradi Partizani vastu, saades esimeses kohtumises kirja 8 punkti ja 3 korvisöötu ning teises 6 punkti, ühe lauapalli ja korvisöödu.

Üheksa mängu tegi Jereminov kaasa Portugali kõrgliigas viimaseks jäänud Albufeira Imortal ridades, kus kogus keskmiselt 8,3 punkti, 1,4 lauapalli ja 5,6 korvisöötu. Varasemalt on tema koduklubideks olnud Timisoara Timba (Rumeenia), Al Ahli (Katar), aastatel 2013-2016 Szeged (Ungari) ja 2005-2007 Vrsac (Serbia). Tamise särki kandis ta veel aastatel 2011-2013.

Muuhulgas kuulus Jereminov 2007. aastal Serbia U20 koondisse, kui tuldi Euroopa meistriks. Koosseisus oli igale korvpallisõbrale tuttav Milos Teodosic, Vladimir Stimac ja tänavu Siim-Sander Vene kodumeeskonna Varesega liitunud Milenko Tepic. Üheks koondisekaaslaseks oli ka Maksim Kovacevic, kes hooajal 2015/16 kuulus lühikest aega Rakvere Tarva ridadesse.

Valga-Valka poolelt komplekteerimine käib ja Jereminov on algava hooaja esimene ametlik täiendus. Põhituumik loodetakse kokku saada augusti esimeseks pooleks, kui alustatakse esindusmeeskonna treeningutega.

scroll to top