fbpx
Close

VIDEO | Füüsisega tööd teinud Kotsar aitas suveliiga finaalis oma tiimi NBA staari silme all võidule

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Uuel hooajal South Carolina Gamecocksi meeskonnas oma viimast ülikooliaastat alustav Maik-Kalev Kotsar aitas suvises South Carolina Pro-Am liigas oma meeskonna Chick-Fil-A võidule, kui finaalis mängiti 133:110 üle Hood Constructions nimeline võistkond. Kotsar oli finaalis väga olulises rollis, kui kogus korraliku kaksikduubli 20 punkti (kahesed 10/14) ja 12 lauapalli. Lisaks jäi eestlase arvele ka 4 resultatiivset söötu ja 2 pallikaotust.

Kokku osales Kotsar nädala jooksul neljas matšis ning tema numbrid läksid mäng-mängult paremaks. Avakohtumises JETS-i vastu tõi eestlane 6 silma, järgnesid 8 punkti (kahesed 4/4), 8 lauapalli ja 3 söödu mäng Honda of Columbia vastu ning 18 punkti (kahesed 9/10), 5 lauapalli, 1 korvisöödu ja 1 vaheltlõike kogumine Bernie’s Chickeni vastu.

Keskmiste numbritena jäi Kotsaril nelja kohtumisega kirja 13 punkti, 6,3 lauapalli ja 2 korvisöötu ning muljetavaldav visketabavus 82,1%. Oma tiimis oli eestlane paremuselt kuues skooritegija (üks vähestest, kes tegi kaasa kõik neli kohtumist) ning parim lauavõitleja.

Chick-Fil-A meeskonna resultatiivsemateks kerkisid turniiril Jermaine Couisnard, kes kogus kolme kohtumisega keskmiselt koguni keskmiselt 39,3 punkti, nelja matšiga keskmiselt 22,3 silma toonud EJ Eaves ja kolmes mängus osalenud ja keskmiselt 17 punkti, 5,7 lauapalli ja 5 söötu kogunud NBA kogemusega PJ Dozier.

South Carolina Pro-Am liigat kajastanud väljaanne The State vaatas juba ette ka South Carolina ülikoolimeeskonna uuele hooajale ning ühe tähelepanekuna toodi välja, et pärast korvialuse suurjõu Chris Silva lahkumist tuleb tiimi allesjäänud pikkadel samm edasi astuda. Sealhulgas ka 22-aastasel ja 211 cm pikkusel Kotsaril, kes kohaliku meedia hinnangul on juba visuaalselt varasemaga võrreldes paremas vormis.

South Carolina peatreener Frank Martin on mõista andnud, et uuel hooajal plaanitakse tempo üles kruvida ning kogu meeskonnaga joosta. Tõenäoliselt Gamecocksi põhitsentrina hooaega alustav Kotsar sõnas The State’ile, et on selleks valmis. “Ma eeldan, et saan rohkem mängida korvist kaugemal ning üldiselt vabamalt ringi liikuda. See sobib mulle ideaalselt. Suve jooksul olen veidi kaalu maha võtnud ning üritanud tõusta paremasse vormi ning muutuda plahvatuslikumaks ja kiiremaks. Usun, et sellest saab palju abi olema.”

Palju tähelepanu pälvis tänavusel turniiril ka NBA drafti teise valiku Ja Morant’i saalis viibimine, kes piirkonnast pärit noormehena jälgis finaalmängu ning kommenteeris oma esindaja sõnul, et kui ta vähegi saaks, siis ta oleks tahtnud samuti ketsid jalga tõmmata ja mängida.

Juuresoleval videol näeb ka Kotsarit korvirõngast lammutamas:

scroll to top