fbpx
Close

Pikalt Itaalias tiirelnud eestlasest keskmängija vahetas uueks hooajaks klubi

Avatar
-Arnold Mitt (tagareas keskel) ja Gilbertina Basket | Foto: Gilbertina Basket – Official Facebook

Võrus sündinud ning Erkmaa Korvpallikoolist tuule tiibadesse saanud 21-aastane keskmängija Arnold Mitt jätkab tiirlemist Itaalias, kui vahetab tugevuselt kolmandas liigas ehk Serie B-s klubi. Uuel hooajal pallib paberite järgi 210 cm pikkune mängumees Milanost umbes 60 kilomeetri kaugusel paikneva Soresina väikelinna klubis Gilbertina Basket.

Mitt on vaatamata noorele eale jõudnud Itaalias pallida erinevates klubides ja mitmetel liigatasemetel. Tema oli üks esimesi mängumehi, kes Erkmaa Suvekursuselt Itaaliasse mängima pääses, kui nooruki võttis toona oma tiiva alla Itaalia kõrgliigatiimi Reggio Emilia noortesüsteem.

Läbilööki tippklubis ei tulnud ning edasi liikus esiliigasse Montegranaro ridadesse, kus aga noormees vigastas kahel korral raskelt põlvesidemeid. Eelmiseks hooajaks siirdus Mitt Serie B tasemele Civitanova Marche Rossella Virtuse meeskonda.

Kuigi Mitt lootis aste madalamale liikudes kerkida tiimis põhitegijaks, siis see tal ei õnnestunud. 23 liigamänguga kogus eestlane keskmiselt 9,9 minutiga 3,1 punkti ja 2,5 lauapalli.

“Kontakt Gilbertina Basketi meeskonnaga tekkis mul mänedžeri kaudu ning tegelikult juba 19. juulil kuulutati välja, et olen uuel hooajal meeskonna liige,” sõnas Mitt Korvpall24.ee portaalile. Ja tõepoolest, peame endale tuhka pähe raputama, kuna eestlase juba kuu aega tagasi aset leidnud klubivahetus on jäänud meil täiesti kahe silma vahele.

Serie B tasemel tohivad mängida üksnes Itaalia kodakondsusega või sealse “korvpallikodakondsuse” teeninud mängijad. Klubi juures on Mitt treenimas selle nädala esmaspäevast.

Hiiglasest keskmängija nõustus, et eelmisel hooajal lootis ta teenida rohkem mänguaega, kui seda lõpuks talle osaks sai. Tänavu on ootused taas kõrgemad: “Sel aastal on noorte meeste võistkond. Taseme kohta on midagi vara veel öelda, aga poisid on energiat ja tahtmist täis.”

Kas enda sees pakitseb ka soov ennast tõestada? “Ikka!” vastas Mitt lõpetuseks positiivselt.

scroll to top
Inline
Inline