fbpx
Close

Erkmaa Suvekursus – Eesti noorte hüppelava välisklubidesse

Avatar
-Erkmaa Suvekursus 2019 osalejad | Foto: Siim Semiskar

Tänavu juba kaheksandat korda peeti treener Aivo Erkmaa poolt ellu kutsutud ja korraldatav Erkmaa Suvekursus, mis on olnud hüppelauaks välisklubidesse paljudele Eesti noormängijatele. 2.-7. juulini Vinnis toimunud tänavuses laagris kogunesid rohkem kui 40 noorkorvpallurit, keda treenisid juhendajad Eestist, Itaaliast ja Saksamaalt.

Aivo Erkmaa sõnas Korvpall24.ee portaalile, et laias laastus on laagri mudel samasugusena püsinud juba kõik kaheksa aastat. “Korraldame igapäevased treeningud ja paar kohtunike ning statistikaga mängu. Üks olukord on see, mida mängijad treeningutel näitavad ja teine olukord on mängusituatsioonis – kes ja kuidas ennast kehtestada ja kokku mängida suudab.”

Tänavu olid välisklubidest treeneritega esindatud sakslaste Bonni Telekom Baskets ning itaallaste Pistoia, Brescia, Reggio Emilia ja Casale Monferrato. Reeglina üritataksegi igal aastal tuua Eestisse erinevate klubide juhendajaid, peamiselt Itaaliast.

“Treenerid satuvad siia koostöös agentuuriga Sigma Sports. Nagu me üritame siia saada parimaid võimalikke mängijaid, nii tahame kohale tuua ka parimaid klubisid, kelle noortesüsteem on heal tasemel, et mõnel Eesti korvpalluril avaneks võimalus jätkata oma karjääri näiteks Itaalias,” rääkis Erkmaa. Kuuendat korda Suvekursusel kohal olnud Sigma Sportsi agent Tomaso Comellini jälgis kogu nädala pingsalt poiste tegemisi ning tunnistas ka Korvpall24.ee portaalile, et huvitavaid mängijaid oli tänavuses laagris mitmeid. Lähipäevil saab Korvpall24.ee portaalist lugeda Comelliniga ka pikemat intervjuud.

Suvekursuse kaudu on praeguseks hetkeks välismaale jõudnud 13 noort, kellest Henri Drell ja Kaspar Treier on juba ka rahvuskoondise debüüdi teinud. Vanematest mängumeestest on piiri taha tiirlema jäänud veel näiteks praegu U20 koondisega EM-iks valmistuvad Hugo Erkmaa, Kirill Koršunov ja Mikk Jurkatamm ning U18 koondislased Kaspar Kitsing, Mait Peterson ja Joonas Riismaa.

“Võimalus (välismaale pääseda) on üks osa ahvatlusest, miks siia tulla tahetakse,” selgitas Erkmaa. “Teine osa on see, et me pakume poistele huvitavat treeningnädalat välistreenerite käe all suurema konkurentsiga keskkonnas. See on nendele emotsionaalselt oluline. Kui kellelgi avaneb võimalus teha siit ka järgmine samm, siis see on boonus. Arvan, et on suur kordaminek ka meie jaoks, kui keegi tänu Suvekursusele välismaale edasi liigub.”

Ta lisas: “Eesti noormängijad omavad tänasel päeval Itaalias juba väga positiivset fooni ja selle tõestuseks on ka klubidel huvi suviti siin käia. Mõne väikese erandiga on meil nende aastate jooksul kohal käinud praktiliselt kõik Serie A klubid.”

-Aivo Erkmaa ja Tomaso Comellini | Foto: Siim Semiskar

Kuigi laagris osalemise kulud tuleb suuremalt jaolt katta lapsevanematel, siis tullakse Erkmaa sõnul kutse peale sisuliselt alati kohale. “Me üritame laagri koosseisu komplekteerida alati võimalikult tugeva ja võimalusest osaleda on loobunud väga vähesed. Mõned klubid küll ei hinda seda, mida me teeme, aga jätkame igal juhul oma teed edasi. Ma arvan, kui poisid on rahul, siis see on meie jaoks parim tagasiside.”

Korvpall24.ee portaal küsis ka mitmete poiste käest lühikest kommentaari ning kõik noored mängumehest kostsid justkui ühest suust, et Erkmaa Suvekursuse kogemus on olnud äärmiselt positiivne. Treeningud on huvitavad, intensiivsed, hasartsed ning samal ajal lõbusad. Kuigi korraga on ühes grupis treenimas üle 20 poisi, siis õhkkond oli ülimalt töine ning kõik tahtsid anda endast igas olukorras parimat.

Korvpallifänne huvitab kindlasti esmajärjekorras küsimus, kas ka tänavusel Erkmaa Suvekursusel osalejatest jäi silma poisse, kes võiks lähiaastatel välisklubisse karjääri edendama siirduda. Erkmaa andis lootust, et sellised “kujud” on täitsa olemas: “Kindlasti on siin mõned poisid, kes võivad võimaluse saada. Kas nad ka julgevad vanematega ühiselt seda suurt otsust teha, seda ei oska täna veel öelda. Aga teatud poiste vastu huvi on.”

Erkmaa jälgib enda sõnul Suvekursuse treeninguid ja mänge just selle pilguga, et üles leida need talendid, kellel võiks olla potentsiaali tippkorvpalliks. “Ma otsin neid “kujusid”, kes võiksid jõuda kõrgesse mängu. Igas aastakäigus on neid neli-viis kindlasti olemas. Jutuga, et meil pole Eestis talente või meil ei ole pikkasid, sellega pole ma kunagi nõustunud. Nad on olemas! Peame nad õigel ajal üles leidma ning neid treenima ja õpetama vastavalt kaasaja nõuetele, et nad oleksid korvpalluritena konkurentsivõimelised.”

Tema sõnul oleks väga hästi, kui igast aastakäigust kasvaks välja 1-2 rahvuskoondise tasemel mängijat ning kui neid tuleb mõnest aastakäigust rohkem, siis seda parem. “Mida suuremaks läheb konkurents koondisekohtade nimel, seda kõrgemaks tõuseb ka rahvuskoondise tase ning siis on ühel päeval ka publikul jälle põhjust Eesti koondise auks püsti seista.”

Lõpetuseks kinnitas Erkmaa positiivsel noodil, et Suvekursus jätkab Eesti korvpallile oma panuse andmist ka järgnevatel aastatel: “Teeme väikese rahaga suuri asju!”

Loe ka: Erkmaa Suvekursuse avamängud kujunesid totaalselt eripalgelisteks

Loe ka: Erkmaa Suvekursuse õpilased võtsid laagrist maksimumi

scroll to top
Inline
Inline