Erkmaa Suvekursuse õpilased võtsid laagrist maksimumi

-Espen Mägi | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval peeti Vinnis Erkmaa Suvekursuse raames treeningmängud, mis oli ühtlasi krooniks kuuepäevasele noorte korvpallitalentide laagrile. Neljapäeval toimunud avakohtumistega võrreldes muudeti pisut võistkondade koosseise ning vanemas rühmas mängiti lühendatud ajaga, kuna pikk laager oli mängumeeste ridasid hõredamaks muutnud.

Nooremas vanuserühmas (sünd. 2004-2005) ei olnud laagriväsimust märgata ning tasavägiselt kulgenud kohtumist “otsustati” pikendada lisaaja võrra. Veel 5 minutit enne mängu lõppu 7-punktilises kaotusseisus olnud heledate võistkond viigistas normaalaja lõpuks mänguseisu, kuid lisaajal võtsid tumedad siiski 84:83 (17:24, 28:20, 16:10, 17:24, 6:5) võidu. Võrdsete viskenäitajatega mängus kujunes võidu võtmeks tumedate 17 vaheltlõiget ja neist saadud 21 kiirrünnaku punkti.

Võitjate resultatiivseimaks tõusis hästi tabanud Espen Mägi 25 punktiga (visked väljakult 10/16, vabavisked 5/5). Ülari Luhama (8 lauapalli), Georg Richard Aare (7 lauapalli) ja Tomas Thrastarson (6 lauapalli, 5 vaheltlõiget) lisasid võrdselt 13 silma.

Heledate ridades kerkis üleplatsimeheks Ralph-Marten Lauren 27 punktiga (kolmesed 3/5). Christopher Lenk lisas 23 punkti ja 6 lauapalli. Cristofer Lempu (10 punkti, 9 lauapalli) oli lähedal kaksikduublile. Madis Järvepere-Luik noppis kohtumise parimana 12 lauapalli.

Laagrile punkti pannud vanemate poiste (sünd. 2003-2004) mängus sai samuti otsustavaks pallikäsitsemine. Hoolimata 8-minutilisest veerandajast sooritasid tumedas särgis noored pallivõlurid koguni 18 vaheltlõiget ning võitsid madalaskoorilise mängu tugeva kolmanda veerandaja toel 63:53 (14:12, 15:18, 18:6, 16:17). Kiirrünnakutest 14 punkti kogunud võitjad mängisid vaid seitsmekesi, sealhulgas laekus vahetusmängijatelt võistkonna kontosse vaid 2 punkti.

Kristo Juurak tõi üleplatsimehena 22 punkti (visked väljakult 10/16), 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Patrick Mälm panustas 18 punkti, 11 lauapalli ja korralikud 5 blokki. Mitmekülgse esituse pakkus Maximus Solman, kelle arvele jäi 13 silma, 8 lauapalli, 5 söötu ja 5 vaheltlõiget.

Kaotajatest kogusid kahekohalise punktisumma Ron Laanemaa (14) ja Markkus Mõttus (10 punkti, 12 lauapalli). Paul Jürgens ning Egert Erm (8 lauapalli) lõpetasid turniiri 9-punktiliste sooritustega.