Sloveenia oli neidude U18 koondise jaoks liiga kõva pähkel

-Marija Gontsarova | Foto: Siim Semiskar

-Maria Gontsarova | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 rahvuskoondis pidi täna Põhja-Makedoonias Skopjes toimuval FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril vastu võtma kaotuse, kui tulemusega 51:74 jäädi alla Sloveenia eakaaslastele.

Mängu esimesed viis minutit kulgesid tasavägiselt, kuid avaveerandi lõpuks olid eestlannad juba 12-punktilises kaotusseisus (13:25). Teist veerandit alustas Eesti 8:0 spurdiga, mispeale võttis Sloveenia peatreener mõtlemisaja. Seejärel haaras aga Sloveenia kontrolli taas enda kätte ning poolajapausile minnes oli Eesti taga 30:41. Korvidevaese kolmanda veerandi võitis Sloveenia 9:8 ja viimane neljandik kuulus neile 24:13.

Eesti visketabavus väljakult oli täna vaid 22,2% (14/63), vastastel 39,5% (30/76).

Eesti parimad skooritegijad olid Maria Gontšarova ja Helerin Kass, kes viskasid mõlemad 9 punkti. Anna Gret Asi lisas 8 ning Ivetta-Elizaveta Okuneva 6 punkti. Lauavõitluses olid Eesti parimad Anna Jürissaar ja Anete Elisabeth Adler, kes kogusid vastavalt 12 ja 11 lauapalli.

Sloveenia poolelt kerkis resultatiivseimaks 21 punkti visanud Lea Debeljak, Ajda Burgar kogus 20 silma.

Eesti koondisel on A-alagrupis nüüd üks võit ja kaks kaotust, Sloveenia jätkab täiseduga. Oma järgmise mängu peab Eesti teisipäeval, kui kell 22.00 algavas kohtumises minnakse vastamisi Taaniga.