fbpx
Close

Kalev/Cramos jätkav Tanel Kurbas: nüüd on kaks aastat kindel värk!

Avatar
-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond andis esmaspäeval teada, et järgmiseks kaheks aastaks on käed löödud 31-aastase ja 197 cm pikkuse ääremängija Tanel Kurbasega. Mullu poole hooaja pealt Cramoga liitunud pikaaegne Eesti koondislane tõdes, et teda peibutas klubisse jääma VTB Ühisliiga kõrge tase, Cramo hea asjaajamine ning juba paika loksunud elukorraldus.

Noormängijana Tiit Soku Korvpallikooli kuldsest põlvkonnast tuule tiibadesse saanud Kurbas tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2005/06 Noortekoondis/Audentese ridades ning juba järgmisel hooajal siirdus Dalkia/Nybiti ridadesse.

Hooajal 2008/09 siirdus ääremängija esmakordselt kaheks hooajaks BC Kalev/Cramosse ning teenis 2009. aasta kevadel ka karjääri esimese täiskasvanute Eesti meistritiitli. Aastatel 2010-16 pidas Cramoga mitmeid tuliseid lahinguid, kui esindas Eesti esindusklubi suurima koduse konkurendi Tartu Ülikooli ridu.

Edasi jätkas Kurbas karjääri välismaal ning esindas esmalt rootslaste Södertälje Kingsi, aitas seejärel slovakkide Levice Patriotil võita liigatiitli ning tegi pettumust valmistanud pool hooaega poolakate GTK Gliwices, kus eestlasele võimalust ennast tõestada sisuliselt ei antudki.

Eesti meistritiitli ning VTB Ühisliiga play-off koha toonud 2018/19 hooajal liitus Kurbas Kalev/Cramoga detsembris ning sai VTB Ühisliigas 19 mänguga kirja keskmiselt 15,2 minutit, 3,2 punkti, 1,6 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu. Eesti-Läti liigas olid mehe näitajad 16,9 minutit, 5,5 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,5 söötu ning Eesti meistrivõistluste play-offis juba 2,8 minutit, 7,8 punkti, 3 lauapalli ja 0,8 söötu.

“Eestist oli veidi kompamist, aga välismaalt otseselt ühtegi head varianti ei tulnud,” kommenteeris Kurbas. “Cramoga läksid asjad minu poolt üsnagi lihtsalt, kuna tase on kõrge ja kogu meeskonna asjaajamine mulle sobis. Lisaks veel, et laps käib lasteaias ja naine käib tööl ning Tallinn sobis seetõttu väga hästi. Meeldis ka lepingu pikkus, sest nüüd on kaks aastat kindel värk.”

Kuna Kurbas on Kalev/Cramo uue hooaja koosseisust üks esimese paika saanud mängijaid, siis lõplik pilt saab ka tema jaoks olema üllatus, aga midagi oskab ta juba oodata: “Eks see midagi eelmise aasta Ventspilsi sarnast tuleb. Peatreener (Roberts Štelmahers) on kõrvalt vaadates tundunud asjalik ja ma arvan, et üritame eelmise aasta eesmärke korrata.”

Meeskond peaks kokku tulema augustis, kuid senikaua teeb Kurbas individuaalset tööd. “Osad koondisemehed käivad ka Howard Frieri juures treenimas, olen isegi seal käinud,” kinnitas ääremängija, et sügiseks ettevalmistus käib.

BC Kalev/Cramo on praeguseks ametlikult teatanud veel ka lätlasest peatreeneri Roberts Štelmahersi palkamisest ning varasemast on tiimil lepingud olemas Martin Dorbeki ja Maksim Salašiga.

scroll to top
Inline
Inline