fbpx
Close

Hooaja lõpuni Kalev/Cramos jätkav Tanel Kurbas: minu ülesanne on panna kõvasti kaitses

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidas neljapäeval selle kalendriaasta viimase mängu OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas, kui närvilises ja jõulises mängus saadi 103:84 jagu Jurmala Betsafe’ist. Mitmete eemaldamiste ja tehniliste vigadega vürtsitatud kohtumises suutis Kalev/Cramo oma kaitse teisel poolajal pidama saada ning selle pealt võeti ka tabelisse ühe kaotuse kõrvale 12. võit.

“Me teadsime juba enne mängu, et nad on selline võitleja meeskond. Seda nad kogu mängu ka näitasid ja võib-olla meil ei olnud mõni mees selliseks mänguks päris valmis. Tänu sellele nad saidki alguses edukalt mängida, kuid lõpuks me suutsime oma mängu peale suruda ja veidi parema kaitsega võidu võtta,” tõmbas Kurbas vahetult pärast lõpuvilet matši Korvpall24.ee portaali palvel lühidalt kokku.

Kurbase sõnul oli vaheajal peatreener Donaldas Kairyse peamine sõnum, et tuleb mängida kaitses tunduvalt agressiivsemalt. Seda Eesti klubi mängumehed ka suutsid, kui teine poolaeg võideti 54:36. “Käsk oli rünnakul samamoodi edasi pingutada ja palli korvi alla suruda. Vastaste pikkadel oli meie suurte vastu väga raske,” selgitas Kurbas.

30-aastane ääremängija on ise Kalev/Cramo üks uuemaid liikmeid, kui on tiimis olnud praeguseks kolm nädalat. “Olen hästi sisse elanud,” kinnitas Jurmala vastu 18,5 minutiga nullile jäänud, kuid eelmistes matšides ka tublisti skoori teinud mängumees.

Tema sõnul oodatakse talt peamiselt ikka musta tööd: “Ma pean kaitses kõvasti panema ja igale pallile lauda järgi minema. Need on minu peamised ülesaned. Kui rünnakul pall minu kätte satub, siis üritan seal ka teha. Vahepeal on veel veidi keeruline ja raske ning ei saa täpselt aru, mida tegema peab, aga läheb järjest paremaks.”

Kalev/Cramo mänedžer Kaarel Sibul kinnitas neljapäeval pärast Jurmala mängu, et Kurbas jääb klubisse hooaja lõpuni. Tema sõnul kirjutati meedias esialgu ekslikult, et klubi ja mängija vahel sõlmiti kuu aja pikkune leping, mis polnud päris tõsi. Tegemist oli lepingusse sisse kirjutatud kuuajalise katseajaga ning kuna Kalev/Cramo treenerid jäid tõenäoliselt Kurbase esitustega rahule, siis jääb mees tiimi hooaja lõpuni.

scroll to top