fbpx
Close

Chavaughn Lewis: me kõik teeme vigu, ka Michael Jordan ja Kobe Bryant tegid vigu

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval toimunud OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga mängul BC Kalev/Cramo ja Jurmala Betsafe’i vahel toimus üsna kohtumise alguses intsident, kus Cramo leegionär Chavaughn Lewis kaotas hetkeks enesevalitsuse ja ründas teda mängu avaminutitest peale provotseerinud vastasmängijat Ugis Pinetet.

Reedel esitas Lewis läbi Kalev/Cramo Facebooki lehe ametliku vabanduse ning nõustus Korvpall24.ee portaali vahendusel olukorda enda silmade läbi ka veidi rohkem avama. Esialgu rääkis mängumees kogu intsidendile eelnenud situatsiooni ka oma sõnadega lahti, kuid kuna kõik toimunu on väga hästi jälgitav SIIT videost, siis seda ümberjutustusena kirja panna pole vaja.

“Ma ei ole tegelikult selline inimene nagu selle ühe olukorra põhjal võiks arvata. Tol hetkel lõi välja automaatne enesekaitsemehhanism. Praegu on mul lihtne siin istuda ja öelda, et ma oleks pidanud midagi teistmoodi tegema, kuid tol hetkel oli see minu poolt kontrollimatu reaktsioon. Tahaksin veelkord vabandada kõikide mängu vaadanud inimeste ning eriti laste ees, kuna ma mitte mingil juhul ei toeta vägivalda,” palus 25-aastane tagamees ka Korvpall24.ee portaali vahendusel veelkord kõigi osapoolte ees andestust.

“See oli minu jaoks esimene kord elus, kui ma olen kedagi löönud ja esimene kord karjääri jooksul, kui mind väljakult eemaldatakse,” sõnas Lewis ja lisas, et varem pole keegi suutnud teda korvpalliplatsil sellisel viisil endast välja viia.

Tiimikaaslased Kalev/Cramost on mehe enda sõnul teda toetamas ning selle üle on ta väga tänulik: “Ma jäin spordihalli kuni mängu lõpuni ja toetasin omasid. Suhtlesin meeskonnakaaslastega riietusruumis ja kõik mõistavad, milline inimene ja milline mängija ma tegelikult olen ning et see tegu polnud mulle omane. Ma saan eranditult kõikide kaaslastega suurepäraselt läbi ning me läheme igal õhtul platsile vastastikku üksteise peale lootes. Ka selle olukorra järel on tiimikaaslased olnud toetavad ning nendepoolset abi on mul väga vaja.”

Lewis kinnitas, et kavatseb juhtunust õppida ning edasi minna. “Üks selline olukord ei muuda mu iseloomu teistsuguseks. Ma tean, kes ma olen ja ka inimesed, kes mind tunnevad, teavad, kes ma olen. Me kõik teeme vigu, ka Michael Jordan ja Kobe Bryant on vigu teinud. Ja see oli minu esimene viga. Saan selle olukorra võtta endaga kaasa ja õpetada enda lastele ja kõigile, kes jälgivad minu tegemisi korvpallurina, kuidas ei tohi käituda.”

“Minu missioon elus jätkub, sest ma armastan korvpalli ning ma ei lase millelgi ega kellelgi tulla minu ja minu poolt armastatud tegevuse vahele. Edaspidi ma ei luba ühelgi vastasel minust sellisel moel jagu saada, ükskõik, mida nad ka ei üritaks!” lubas Lewis edaspidi korvpalliväljakul taolistest keerulistest olukordadest võitjana välja tulla.

Viimase mänguna tänavuse kalendriaasta sees on Kalev/Cramol pühapäeval Tallinnas ees maiuspala Euroopa ühe tugevaima klubi Moskva CSKA vastu. VTB Ühisliiga raames peetaval mängul on Lewis enda sõnul nüüd mitmekordselt motiveeritud oma liidriomadusi näitama: “Muidugi olen ma pärast eilset veel rohkem kui kunagi varem motiveeritud CSKA vastu head esitust tegema!”

3 Comments

  1. Tsitaat: See oli minu jaoks esimene kord elus, kui ma olen kedagi löönud ????
    Lihtsalt soovitan kergemeelsetel patukahetsuse uskujatel vaadata 7 novembril Tartus toimunud mängu video üle ja Te näete ,et see ei ole esimene kord, tookord oli ohvriks Rain Raadik , kes küll lasi suul käia aga fakt on see ,et Lewis läks Raadikule kätega kallale ja mõlemad said tehnilise.

  2. Uskumatu,et ta pääseb karistuset ja EKL ei tee midagi…. kordan veelkord: tore eeskuju meie noortele! Kui hakkama ei saa kaitsemängijaga sõidan lõuga ja palun vabandust…. hiljem??? Kas natuke imelik ei ole härrased?

    1. Tere Aivar. Vabandus on elementaarne viisakus, kuid see ei päästa karistusest. Veidi tuleb kannatada ja küll liiga varsti otsusest ka teada annab.

Comments are closed.

3 Comments
scroll to top