BC Kalev/Cramo võttis peatreenerita ja viie mängijaga lõpetanud Jurmala üle raske võidu

-BC Kalev/Cramo - Jurmala Betsafe | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Jurmala Betsafe | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis BC Kalev/Cramo hooaja 12. võidu, kui Betsafe Jurmala mängiti üle 103:84.

BC Kalev/Cramo – Betsafe Jurmala 103:84 (24:23, 25:25, 30:19, 24:17)

Jurmala asus kohtumist 6:5 juhtima ning juba kolmandal minutil leidis aset sündmus, mis jäi kogu mängu varjutama. Külalismeeskonna rünnakul hoidis palli Ugis Pinete, kelle vastas oli Kalev/Cramo ameeriklasest tagamees Chavaughn Lewis. Viimane ei suutnud end kaitsefaasis Pinete vastu vaos hoida ja lõi rusikaga Pinetet näkku. Olukord päädis Lewise diskvalifitseeriva veaga ja mäng lõppes ka Jurmala poolelt Karlis Lasmanisel, kes oli väljakule tormanud.

Läti klubi pidi nii järgmistel minutitel hakkama saama vaid seitsme mängijaga ja seejuures ei saanud niipea Pinete platsile naasta, sest eelmainitud intsidendi tõttu jooksis tal ninast verd. Jurmala sai siiski hea hoo üles ja läks 17:8 ette, aga kalevlastele kuulus veerandaeg 24:23. Järgmise kümne minuti jooksul hoidis Jurmala samuti initsiatiivi, kuid peatamatus hoos oli Reggie Lynch, kelle 17 punkti toel haaras Kalev/Cramo poolajaks minimaalse eduseisu.

Esimene pool kolmandast veerandajast oli endiselt tasavägine heitlus, misjärel tegid võõrustajad 16:2 spurdi ja sellega juhiti 79:62. Edgars Jeromanovs ja Pinete suutsid aga kahepeale viis punkti kombineerida ning viimasele neljandikule läks Jurmala vastu 12-punktilises kaotusseisus. Avaminutitel üles kerkinud pinged polnud siiski veel kadunud. 7.36 enne lõpuvilet olid külalised 16 punktiga taga ning ründevea tegi Jeromanovs. Kogenud tagamängija ei suutnud end tagasi hoida, võttes tehnilise vea, ja loetud hetked hiljem eemaldati mees ka mängust. Mitmete tehniliste ja diskvalifitseerivate vigade tõttu oli nende peatreener Martinš Gulbis vastavalt reeglitele sunnitud samuti lahkuma.

Isiklikud vead oli täis teinud ka Pinete ja viimastele minutitele läks Jurmala vastu nii kõigest viie mängija ning abitreener Kristaps Zeidsiga. Kuigi Kalev/Cramo kasvatas eduseisu, suutsid lätlased täielikku lagunemist ära hoida ja vastu tuli võtta 19-punktiline kaotus.

Arnett Moultrie tõi võitjate parimana 26 punkti ja 9 lauapalli. Janari Jõesaar lisas 18, Branko Mirkovic ja Reggie Lynch võrdselt 17 ning Tanel Sokk 12 silma. Jurmala poolelt tõi Edgars Jeromanovs 19 punkti, Lauris Blausi nimele jäi 16 silma. Kristaps Mediss viskas 14, Endru Davids Smits 12 (lisaks ka 9 lauapalli) ja Ugis Pinete 11 punkti.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 29. detsembril, kui detsembrikuu viimases mängus on vastamisi Läti tippklubid BK Ventspils ja Riia VEF.