Siim-Sander Vene aitas Gran Canarial seljatada talle hästi tuttava Kaunase Žalgirise

-Siim-Sander Vene | Foto: cbgrancanaria.net

Euroliigas jätkus laupäeval 15. voor, mis oli ühtlasi viimaseks käesoleva aastanumbri sees. Vooru viimases kohtumises võõrustas Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife eestlasest ääremängija endist koduklubi Kaunase Žalgirist. Põnevate viimaste minutitega kohtumisest väljus võitjana Gran Canaria tulemusega 73:66 (20:17; 16:9; 21:24; 16:16).

Mängu kahe täpse kolmesega alustanud Gran Canaria haaras kohtumise alguses kiirelt ohjad ning avaveerandaeg kulgeski enamjaolt Hispaania klubi mõnepunktilises eduseisus, mille jooksul Žalgiris jõudis vaid korra viigiseisuni. Kuigi Leedu klubikorvpalli lipulaev suutis teise veerandaja keskel pärast Arturas Milaknise tabavat kolmepunktiviset kätte võidelda kahepunktilise edu, siis jäi see terve kohtumise peale Žalgirise ainsaks juhtpositsiooniks.

Teise veerandaja teine pool ning kolmanda neljandiku algus kuulusid kindlalt eestlase koduklubile ning kohtumise suurimaks eduseisuks, kui kolmandat veerandaega oli mängitud neli minutit, oli Gran Canaria poolelt 17 silma. Otsustaval veerandajal suutis Žalgiris veel pärast Arturas Milaknise järjekordset tabavat kolmepunktiviset vahe vähendada kõigest kolmele punktile. Žalgris üritas mängu päästa veel vigadega, kuid Gran Canaria mängumehed tabasid viimase 1,5 minuti jooksul vabaviskejoonelt eksimatult.

Võitjate poolelt tegi hea soorituse Xavier Rabaseda, kes viskas 15 punkti ning noppis lisaks 8 lauapalli. Pingilt kohtumist alustanud Siim-Sander Vene viibis väljakul ligikaudu 13 minutit, mille jooksul tõi eestlane kaks punkti (kahesed 0/2, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), haaras kaks lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ning sooritas ühe isikliku vea. Kaunase Žalgirise parimana viskas 13 silma Arturas Milaknis.

Liigatabelis parandas Gran Canaria oma kohta ühe positsiooni võrra, tõustes mööda Moskva Himkist, kes jäi vooru avakohtumises alla Baskoniale. Siim-Sander Vene koduklubi on seni kogunud 6 võitu ning 9 kaotust ning paikneb sellega 12. tabelireal. Järgmise kohtumise Euroliigas peabki Gran Canaria 3. jaanuaril koduväljakul lähirivaal Moskva Himki vastu.