Joonas Järveläinen aitas suureskooriliseks kujunenud mängus Plymouthi võiduni

-Joonas Järveläinen ja Plymouth Raiders | Foto: Damian Pudner

Suurbritannia kõrgliigas on head minekut näitamas Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders. Võidetud on kolm järjestikust kohtumist, neist viimases alistati reedel toimunud mängus Surrey Scorchers 115:100.

Plymouth haaras juhtohjad kohe mängu algusest, poolajaks saavutatud 7-punktilist edu kõigest 8 mehega võõrsil mängule sõitnud Surrey üle teisel poolajal enam käest ei antud, viimast veerandit alustati 16-punktilises eduseisus ning turvalist vahet säilitati mängu lõpuni.

Varumeestepingilt kohtumist alustanud 28-aastane Järveläinen teeinis mänguaega 23 minutit, selle ajaga kanti eestlase arvele 14 punkti (kahesed 4/10, kolmesed 2/5), 5 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, 1 blokk, 2 pallikaotust ning 3 isiklikku viga.

Plymouthi parimana tõi Rashad Hassan 31 punkti ja 10 lauapalli, tabades seejuures 16st teele pandud viskest 15. Kolmikduublile oli lähedal Donte Nicholas 19 punkti, 14 söödu ja 9 lauapalliga. Külalismeeskonna parimana viskas Ryan Richards 29 punkti.

Detsembrikuus kõik kolm liigakohtumist võitnud Plymouth tõusis 7 võidu ja 6 kaotusega liigatabelis 5. kohale. Järgmise mängu peab Plymouth 30. detsembril, kui karikasarja kohtumises võõrustatakse seni liigas 7 võitu ja 3 kaotust kogunud Bristol Flyersit. Liigahooaeg jätkub Järveläineni ja Plymouthi jaoks uuel aastal, kui 6. jaanuaril võõrustatkse Newcastle Eaglesit.