fbpx
Close

Siim-Sander Vene: võib olla, et mängin hetkel senise karjääri parimat korvpalli

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Euroliigas võõrustasid Siim-Sander Vene ja Gran Canaria reedel eestlasest ääremängija pikaaegset endist koduklubi Kaunase Žalgirist. Hispaanias peetud kohtumist dikteeris enamuse mänguajast Gran Canaria ja võttis tulemusega 73:66 tabelisse oma kuuenda võidu. Vene tegi kahe punkti väärtuses skoori vabaviskejoonelt, kuid väljakult korvi ei tabanud (kahesed 0/2, kolmesed 0/3). Lisaks hankis meie mees 2 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike.

Loomulikult oli enne mängu Leedu Delfi ajakirjanike huviorbiidis ka puhtalt leedu keelt rääkiv 28-aastane Siim-Sander Vene, kelle käest küsiti muuhulgas, kui keeruline on minna oma kunagise koduklubi vastu. “Lisamotivatsiooni see ei anna, kuna Euroliigas mängimine on niigi suur asi. Oma endise meeskonnaga kohtumine on ühest küljest lõbus, aga teisalt ehk veidi keerulisem kui teistega mängimine. Aga ma olen varemgi Žalgirise vastu mänginud, seega ei ole see midagi kosmilist.”

Detsembri keskel klubiga liitunud Vene on olnud tiimi juures kaks nädalat ning hakkab enda sõnul vaikselt treeneri nõudmistele pihta saama: “Aja jooksul olen mängu sisse saamas. Hakkan juba aru saama, mida minult tahetakse, mida ma pean tegema ja mis üldse toimub. Muidugi, kõik see läheb ajaga paremaks.”

Arvamust eestlase taseme kohta küsiti ka ühelt tema tiimikaaslaselt, kui tsenter Ondrej Balvin usub, et Vene on just rünnakul Gran Canariale oluliseks täienduseks: “Ta on meile korvi all väga suureks abiks, eriti rünnakul. Kui ta meeskonda tuli, siis saime rünnakul kohe mõned uued käigud. Ta on muidugi alles uustulnuk, kes üritab meid paremini tundma õppida ning meie üritame tema mängu mõista. Siim-Sander mängib juba hästi, kuid ta hakkab oma parimat näitama alles mõne nädala pärast.”

Vene ise usub, et on pärast Žalgirisest lahkumist suutnud edasi areneda ning mängib hetkel oma karjääri parimat korvpalli. “Aja jooksul lisandub tarkust, keha saab tugevamaks ja mängust arusaamine paraneb. Ajaga jooksevad kõik asjad kokku. Tõepoolest võib olla, et mängin hetkel senise karjääri parimat korvpalli.”

Kui Gran Canarial on Euroliigas nüüd 6 võitu, siis koduses Hispaania meistrisarjas ollakse 4 võiduga tabeli lõpuosas. Vene sõnul on põhjuseks ränk mängudegraafik. “Euroliiga mängudeks on rohkem aega valmistuda. Tihti on pärast Euroliiga matši koduliiga mänguni vaid üks päev. Mängijad on reisimisest väsinud ja asju juhtub. Aga Euroliigas on alati tore mängida ning seetõttu saab kõik lõpuks korda.”

scroll to top