fbpx
Close

EELVAADE | Kihlveokontorid ei anna Kalev/Cramole Moskva CSKA vastu mingit lootust

-Martin Dorbek | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-Martin Dorbek | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Kalev/Cramo korvpallimeeskond lõpetab kalendriaasta märgilise mänguga, võõrustades Saku suurhallis pühapäeval kell 17.00 seitsmekordset Euroliiga võitjat Moskva CSKA-d. Kohtumisest teeb otseülekande Kanal12 ja Postimees.ee.

Hoolimata sellest, et 26-mängulisest põhiturniirist on Kalev pidanud 11 ja Dimitrios Itoudise juhendatav CSKA 10 mängu, kohtuvad meeskonnad tänavu juba teist korda. 22. oktoobril võõrsil peetud kohtumises läks tiitlikaitsja juba avaveerandil oma teed ja teenis 102:75 võidu. Kalevile tõi toona Ivan Almeida 18 ja Janari Jõesaar 13 punkti. CSKA ridades said käe valgeks kõik 12 meest: Othello Hunter kogus parimana 19 punkti, William Clyburn lisas 17 punkti. Tänaseks on CSKA-l tabeli liidrina kirjas 10 võitu ning Kalevil seitsmendana 5 võitu ja 6 kaotust.

CSKA on suutnud sisuliselt kogu oma mulluse kuulsusrikka põhituumiku Nando De Colo, Sergio Rodriguezi, Will Clyburni, Cory Higginsi, Othello Hunteri, Kyle Hinesi, Nikita Kurbanovi ja Andrei Vorontsevitši näol säilitada. Uutest meestest väärivad tutvustamist endine Kristjan Kanguri klubikaaslane, Itaalia passiga Daniel Hackett ja hiljuti Venemaa kodakondsuse saanud Joel Bolomboy. Viimati nimetatud keskmängija, kes sündis Donetskis Venemaa-Kongo perre, kuid kasvas üles Ameerika Ühendriikides, debüteeris Ühisliigas seejuures vaid paar nädalat tagasi ning on kahe esimese mänguga kogunud juba 37 punkti. Eelnevatest hooaegadest on Bolomboy’l kirjas ka 20 mängu NBA-s.

Kui Ühisliigas püsib CSKA kaotuseta, siis Euroliigas paiknetakse Istanbuli Fenerbahce ja Madridi Reali järel kolmandal kohal 11 võidu ja 3 kaotusega. Meeskonna kõik kaotused on tulnud seejuures viimase kuu jooksul Podgorica Buducnosti, Baskonia ja Fenerbahce vastu.

CSKA on üks väheseid meeskondi, keda Kalevil pole Ühisliigas senipeetud 11 mängu jooksul veel võita õnnestunud. Küll aga peeti eelmisel hooajal maha kaks seni tasavägisemat lahingut: Moskvas kaotasime 100:108 ja Tallinnas 95:105. Kuna pühapäeval on saali oodata meie tänavuse korvpallihooaja publikurekordit, kujuneb eesseisev matš loodetavasti sama põnevaks.

Pärast CSKA mängu ootab Kalevit Ühisliigas kahenädalane paus, pärast mida kohtutakse võõrsil Minski Tsmoki ja Kaasani Unicsiga. Järgmine kodumäng peetakse aga alles 27. jaanuaril Peterburi Zeniidiga.

Optibeti spordiennustuses on Moskva CSKA võidukoefitsiendiks pandud 1,01, mis tähendab, et sisuliselt saab Venemaa suurklubile panustades sisse pandud raha samas mahus tagasi. Kalev/Cramosse uskujad saaksid Eesti klubi võidu korral premeeritud aga 12,8-kordselt.

Aga händikäpp, küsite teie? Muidugi, siin läheb põnevaks. Optibeti hinnangul võrdsustuvad tiimide võimalused juhul, kui Kalev/Cramo saab mängu alguses 20,5 punkti ette. Näiteks CSKA vähemalt 21-punktilisele võidule panustades on koefitsient 1,87 ning BC Kalev/Cramo kuni 20-punktilist kaotust ennustades saaks asjade kokkulangemisel raha tagasi samuti 1,87-kordselt. Siit edasi kahepunktiste sammudega üles-alla liikudes on kindlasti võimalik leida endale pinget pakkuv panus.

scroll to top