fbpx
Close

AMETLIK: Aivar Kuusmaa lahkub Rapla peatreeneri kohalt

-Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

-Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitas andis laupäeval sotsiaalmeedia vahendusel teada, et meeskond on osapoolte kokkuleppel lõpetanud koostöö peatreener Aivar Kuusmaaga.

Rapla korvpallimeeskonna mänedžer Jaak Karp kommenteeris otsust järgmiselt: “Ma ei saa öelda, et meil ükski viimastest edukalt lõppenud hooaegadest kergelt oleks alanud, aga analüüsides koos Aivariga meie tabeliseisu ja selle põhjuseid, leidsime, et seekord vajab meeskond suuremat muudatus. Paraku spordis, eriti pallimängudes on selleks tihtipeale treenerivahetus ja me leppisime kokku, et nii tuleb meeskonna huvides ka meil seekord tegutseda. Otsus oli ülimalt raske, sest Aivarist on saanud tõeline Raplamaa kangelane, kelle juhtimisel on meie meeskond Avis Utilitas Rapla toonud väikelinna medalid viimasel neljal aastal järjest. Lisaks on Aivar olnud suurepärane inimene suhtlemisel fännide ja kogukonnaga, mõistes selle vajalikkust algusest peale. Aivar on olnud abiks isegi osade toetajateni jõudmisel. Tema Rapla korvpalli jäetud jälg on suur ja sügav ning ta on meie aukülaline iga kord, kui ta üle meie kodusaali ukse astub!”

Esialgu jätkab meeskonna peatreeneri kohusetäitjana senine abitreener Toomas Annuk.

“Peatreeneri küsimusele loodame lahenduse leida võimalikult kiiresti, praegu jätkab peatreeneri kohusetäitjana senine abitreener Toomas Annuk, kes on Aivari kõrval olnud kõik tema siin veedetud aastad,“ rääkis Karp.

Kuusmaa võttis Rapla peatreeneri ohjad üle 2014. aasta märtsis ning sama aasta kevadel jäädi pidama play-offi veerandfinaalis. Järgmisel neljal aastal tuldi Kuusmaa juhtimisel medalikohtadele: 2017. aastal saadi hõbe, ülejäänud kolmest hooajast on ette näidata pronksmedalid.

Meeskonna tänavune hooaeg Eesti-Läti ühisliigas pole aga kulgenud ootuspäraselt ja 14 mängu järel asutakse turniiritabelis 5 võidu ja 9 kaotusega 10. kohal.

scroll to top