Kas Sander Raieste võimalus? Baskonia peab reedel hakkama pidurdama Euroliiga parimat punktitoojat

-Sander Raieste | Foto: Baskonia Facebook

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste hooaeg Euroopa tugevaimas korvpallisarjas jätkub sel reedel. Liigatabelis kuuendat kohta hoidev Baskonia (4-3) sõidab külla neljandal positsioonil olevale Prantsusmaa meistriliiga meeskonnale AS Monacole (5-2).

Monacot tüürib alates eelmise aasta detsembrist serblane Saša Obradovic, kes möödunud hooajal tüüris võistkonna põhiturniiril 15 võidu ja 13 kaotusega kaheksa parema sekka. Sel hooajal on hästi alustanud Monaco seitsme mänguvooru järel taas kindlalt play-off kursil ning kodusaalis on seni peetud kahes mängus vaid võite tunnistatud. Kahe võidu seas on ka valitseva meistri Istanbuli Anadolu Efesi alistamine, kellest saadi jagu 13. oktoobril 95:92.

Meeskonna koosseisu vaadates leiab sealt ühe Euroliiga parima mängija Mike Jamesi, kes on selle võistkonna peamine relv rünnakul. 32-aastane ameeriklane on keskmiselt 32 minutiga visanud 20 punkti, mis teeb temast Euroliiga suurima korviküti. Lisaks on James mängus keskmiselt võtnud 3,4 lauapalli, jaganud 3,9 resultatiivset söötu ja teinud 1,9 vaheltlõiget.

Head minekut on näidanud ka eelmisel hooajal Villeurbanne’i Asveli ridades Prantsusmaa liiga finaali väärtuslikuima mängija tiitli pälvinud Elie Okobo, kes on toonud keskmiselt 24 minutiga 12 punkti, hankinud 2 lauapalli ja andnud 2,4 resultatiivset söötu. Okobo on näidanud suurepärast visketabavust kaare tagant. Prantsusmaa mängumees on tabanud kolmepunktiviskeid 14/29, mis teeb tabavusprotsendiks 48,3%. Samuti on tagaliinis Monacol välja panna mullu Peterburi Zeniidi ridades pallinud Jordan Loyd, kes on keskmiselt 26,5 minutiga kogunud 12,4 silma, 2,4 lauapalli ja 3,4 resultatiivset söötu.

Baskonia peatreener Joan Penarroya on sel hooajal kasutanud mitmes mängus vastaste tagaliini takistamise ülesande andnud Sander Raiestele, näiteks oma endise meeskonnakaaslase Wade Baldwini (Tel Avivi Maccabi) puhul. Kui eestlane Hispaania klubi juhendava mehe plaanidesse mahub, siis peab Raieste hakkama pidurdama laia ampluaaga skoorida armastavad mängijad.

Kotsaril tuleb korvi all vastu võtta NBAs rohkem kui 250 mängu kaasa teinud 32-aastane kogenud Donatas Motiejunas, kes pallis kaks hooaega Hiinas, aga on nüüd jõudnud tagasi Euroopasse. 213 cm pikkune leedukas on keskmiselt 14,5 minutiga visanud 7,6 punkti ja võtnud 3 lauapalli. Monaco teinegi keskmängija Donta Hall on saanud NBAs väljakul käia, kuid 25-aastase mängumehe etteasted on olnud ookeani taga pigem episoodilised ning kokku on ameeriklane teinud kaasa 25 ametlikus kohtumises. Euroliigas on Hall seni peetud mängudes keskmiselt kogunud 19 minutiga 6,9 silma ja 3,9 lauapalli.

Kui Hispaania liigas on Baskonia (5-2) viiendal kohal, siis Prantsusmaa liigas on Monaco (7-1) kindel tabeliliider. Vaatamata sellele, et Monaco on kaotanud nii viimase mängu koduliigas kui Euroliigas, usuvad Optibeti koefitsiendimeistrid, et mängu eel on reedel peetava kohtumise suursoosik kodumeeskond. Nende ridade kirjutamise hetkel on Monaco võidukoefitsient 1,25 ning Baskonial 3,95. Baskonia on Euroliigas Kotsari vedamisel võõrsil selle hooaja avavoorus Valencia alistanud, kuid Monaco pole veel kodusaalis kaotanud.

Koefitsiendid: Optibet