fbpx
Close

Moultrie ja Kurbase särav debüüt tõid Kalev/Cramole VTB liigas hooaja neljanda võidu

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpallimeeskond teenis täna VTB Ühisliigas viie kaotuse kõrvale juba neljanda võidu, kui alistas kodusaalis Permi Parma 93:82 (47:35).

Donaldas Kairyse hoolealused haarasid juhtohjad enda kätte pärast 20:20 viigiseisul lõppenud avaveerandit, kui teisel perioodil tehti 27:15 spurt ja siirduti poolajale 12-punktilises eduseisus. Tõsistest jõupingutustest hoolimata Perm meile enam ohtlikuks ei saanudki ning Kalev teenis Ühisliiga tabelisse kindla võidu.

Suurepärase visketabavusega silma paistnud Kalevi resultatiivseimaks kerkis Branko Mirkovic, kes tabas suisa neli kaugviset ja kogus lõpuks 20 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 4/7, vabavisked 4/4). Hea mängu tegi ka teine tagamängija Chavaughn Lewis, kes kogus 17 punkti (kahesed 7/8, kolmesed 0/2, vabavisked 3/3).

Meeldejääva debüütmängu tegid Kalevi spordihallis ameeriklasest keskmängija Arnett Moultrie ja kaheksa-aastase pausi järel pealinna esiklubi särgi selga tõmmanud Tanel Kurbas. Moultrie arvele kanti 16 punkti (visked 13-st 8) ja 9 lauapalli, Kurbas kogus 12 punkti (visked 5-st 4). Debütandid said mänguaega vastavalt 26 ja 23 minutit.

Kalevi eest käisid väljakul kokku vaid üheksa meest: lisaks nimetatutele veel Martin Dorbek (7p, 6rs), Reggie Lynch (7p, 4lp, 3bl), Kristjan Kitsing (6p), Janari Jõesaar (4p, 6lp) ja Kristjan Kangur (4p). Tanel Sokk jäi mänguajata, vigastuse tõttu olid jätkuvalt eemal nii Ivan Almeida, Maksim Salaš, Erik Keedus kui esiliigas duubelrivistuse eest 5 punkti ja 11 lauapalli kogunud Madis Soodla. Permi parim oli Tyler Larson 26 punktiga, 36-aastane Läti korvpallilegend Janis Blums piirdus 6 punktiga.

Kalev (4-5) kerkis liigatabelis seitsmendale kohale, ettepoole jääb hetkel vaid suur viisik ja Astana (4-3). Perm (2-6) jagab 14 võistkonna konkurentsis 11. kohta.

Kalev peab detsembris Ühisliigas kokku neli mängu. Pärast tänast ootavad meid ees veel võõrsilmängud Astana (16.12) ja Krasnojarski Jenisseiga (22.12) ning suur aastalõpu kodumäng Moskva CSKA-ga (30.12).

scroll to top