fbpx
Close

Tanel Kurbas: kohati tekib küsimus, miks mind Gliwicesse võeti

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tänavuseks hooajaks Poola kõrgliigaklubisse Gliwice GTK siirdunud 30-aastane ääremängija Tanel Kurbase jaoks on hooaeg alanud väga keeruliselt, kuna enda sõnul pole ta veel leidnud tiimis oma rolli.

Mäletatavasti tuli Kurbas septembris appi Eesti koondisele ning seetõttu jäi ainsana Gliwice meeskonnast sel põhjusel suurest osast ettevalmistusest eemale. “Eks natuke raske oli tagasi minnes teistele järgi jõuda. Kaaslased olid kokkumängu natuke harjutanud ja ma pidin liikumised ja asjad selgeks saama,” selgitas ääremängija Korvpall24.ee portaalile.

Novembri lõpus algavaks koondiseaknaks Kurbas peatreener Tiit Sokult kutset saanud pole ning ise ta seda ei oota ka: “Viimases aknas ei suutnud koondises midagi tõestada, pigem eriti ei oodanudki sel korral kutset. Kõigepealt tahaks siin oma mängu käima saada. Praeguses seisus poleks minust koondises ka eriti kasu.”

Gliwicel on tabelis hetkel 2 võitu ja 5 kaotust, kuid ka võidukalt lõppenud mängud pole Kurbase sõnul olnud sellised, mille üle saaks uhkust tunda: “Mõlemas kohtumises olime poolajal 20-ga taga. Mingi ime läbi võitsime. Tegelikult ei ole seisud head ja peaksime õppima oma vigadest. Meil on iga mäng selline, kus kohe alguses või teisel veerandil jääme 10-15 punktiga taha. Natuke paanika on väljakul.”

Kui palusime Kurbasel võrrelda oma seniseid väliskogemusi Rootsist, Slovakkiast ja nüüd Poolast, siis tõi ääremängija välja mitmed huvitavad asjad: “Esiteks, trenne on kõvasti vähem. Teiseks, meil pole kindlat treeneri käekirja. Keegi ei tea täpselt, mida tegema peab. Kindlat mängujoonist ja üksteisemõistmist pole. Meeskondlikku mängu ei kaitses ega rünnakul põhimõtteliselt pole. Kõik on väga individuaalne.”

Video vaatamist tehakse Gliwices küll igapäevaselt, kuid seal loetletakse pigem üles tehtud eksimused ning mängijatele jääb tihti arusaamatuks, mida peaks teistmoodi tegema. Põhiline arutelu toimub alles pärast videokoosolekut mängijate hulgas riietusruumis.

Kui treeningkoormus on väiksem, siis millega eestlane oma aega Poolas sisustab? “Sellist jalutamist ja vaba aega on natuke rohkem. Õnneks on sellel aastal auto ka ja oleme perega saanud ümbruskonnaga tutvumas käia. Eks mõned jõusaalitrennid olen ka juurde teinud. Igav ei hakka, aga natuke veider tunne on küll, et kogu aeg ei pea trenni minema.”

Kas tegemist on selle hooaja probleemidega või ongi Gliwice klubis harjutud, et nii korvpalli mängitaksegi? “Mõtlesin siin isegi küsida mõnelt mehelt, aga ei jõudnud veel. Mängus olles saad aru, et ühtegi lihtsat söötu ei ole, kõik üritavad üks-üks teha. Viskeid võetakse kohati täiesti suvaliselt, pole vahet kas 5 sekundit mängitud või 15 ning pannakse peale. Võib-olla siin klubis nii mängitakse, aga sel juhul tekib küsimus, miks mind siia võeti,” analüüsis ääremängija olukorda.

Kurbas on Gliwice eest seni Poola kõrgliigas mänguaega saanud keskmiselt 9,3 minutit ning toonud selle ajaga 2,5 punkti, 1,2 korvisöötu ja 1,0 lauapalli. Alpi-Aadria karikasarjas on mänguaeg olnud poole suurem – 18,7 minutit ning teised näitajad 3,7 punkti, 1,3 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Poola liigas sööb eestlase mänguminuteid ka reegel, et korraga peab väljakul olema vähemalt kaks kohalikku mängumeest.

Pikemat artiklit Tanel Kurbase tegemistest Poolas loe järgmisest Basketballi ajakirjast!

NB! Intervjuu ja artikkel on tehtud enne Poolast tulnud uudist, et Gliwice ja Kurbase teed lähevad lahku!

scroll to top