fbpx
Close

Eesti koondise vanim mängumees Tanel Kurbas: kerge südamega Poolast minema ei lastud

-Eesti korvpallikoondis trennis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondis trennis | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondisele tuli eesseisvateks kontrollkohtumisteks Belgiaga ja MM-valikmängudeks Saksamaa ning Serbia vastu appi tänavusest hooajast Poola meistriliigas palliv ääremängija Tanel Kurbas.

Eelmisel hooajal kuulus 30-aastane Kurbas Slovakki kõrgliigameeskonna Levice ridadesse, kellega võitis ka kohaliku meistritiitli. Tema nimele jäi 49 mängu ning statistikareale kogunes keskmiselt 25 minutit, 10,6 punkti, 2,6 lauapalli, 2,2 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget. Juuni lõpus lõi ta käed mullu Poola liigas 14. kohale jäänud GTK Gliwice võistkonnaga.

Vanuse poolest on Kurbas sel korral koondises esikohal. Kahel korral Eesti meistriks kroonitud mängumees võtab seda pigem huumoriga ning on valmis nooremaid aitama. “Ma ise end väga vanana ei tunne. Lihtsalt koondis on natuke noorem. Tuleb agressiivselt ja kiiremalt mängida ning saame hakkama. Arvan, et esiteks on hetkel vara öelda, kas minu kui kogenuma mehe otsa hakatakse vaatama ja teiseks, siin on enam-vähem minuvanuseid mängijaid veel. Eks vanemad mehed üritavad nooremaid ikka aidata ja midagi hullu pole. Kõik oskavad korvpalli mängida!”

Uue koduklubiga on Kurbas väga rahul, kinnitades, et tegemist on täisprofessionaalse meeskonnaga. Samas tunnistas eestlane, et uus süsteem paigutada koondiseaken hooaja ettevalmistusperioodile võib omamoodi märgi maha jätta.

“Klubikorraldus on väga heal tasemel. Kõik, mis vaja, on olemas: elamine, auto. Taseme poolest arvan, et eelmise aasta Slovakkia meeskond oli natuke kogenum ja tugevam. Samas, kontrollmängus suutsime viiki mängida eelmise aasta kolmanda tiimiga. Praegu on veidi vara öelda, milline tase on. Usun, et meeskonnal on ruumi veel palju areneda ja võime siin hooaja sees päris suuri tegusid teha.”

“Kerge südamega mind Gliwicest praegu ära ei lastud, kuigi öeldi, et me ei sa midagi teha, peame minema laskma. Eriti halb on lahkuda hooaja alguses, kus võetakse taktikat läbi ja tegeletakse ettevalmistusega. Siinkohal on oht kaasmängijatest maha jääda. Esimene aasta Rootsis tulin ka nii, et teised olid kuu aega treeninud ja alguses oli keeruline meeskonda sulandud. Kui möödunud aastal Slovakkiasse läksin, siis oli hoopis teine tunne. Kindlasti on parem kogu aeg klubi juures olla, kui käia vahepeal koondises. Hooaja sees pole eriti vahet, kas selle nädala oled seal või tuled koondise juurde, aga just hooaja alguses on hästi keeruline,” rääkis Kurbas.

Ta lisas, et Poolas oodatakse temalt eelkõige panust kaitsemängule ning koondise juures palltunnetust saades on tahab ta kasvatada enesekindlust ning olla igati abiks ka rünnakul.

scroll to top