fbpx
Close

Pärnu noormängija naaseb Leedust: saan proovile panna ennast meeste hulgas

-Kaspar Lootus | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Lootus | Foto: Siim Semiskar

Kui alles hiljuti siirdus üks noormängija Pärnu Sadamast välismaale, siis veidi hiljem tuli klubist uudis, et teine nende noormängija on siirdumas tagasi kodumaale. Nimelt on Leedust tagasi tulemas KK Pauluse kasvandik Kaspar Lootus.

“Õppisin Leedus kiiremat mängu ja platsinägemist, ise töötasin enda tehnika kallal ja muude külgedega, mida soovin arendada,” olid Lootuse esimesed muljed, kui ta kirjeldas Leedus oldud aega Pärnu Sadama Facebooki lehele.

KM Tornadose klubiga jäi ta väga rahule, kuna mänguminutite arv oli suur ja treeningud olid kvaliteetsed. Miks seadis eestlane sammud tagasi Pärnusse? “Leedus ei pakutud sel aastal arengu poolest sama kõva süsteemi nagu ma saaks siin Pärnus ning sellepärast otsustasin kätt proovida kodulinnas,” selgitas Lootus.

Peatreeneri käekirjaga tutvumiseks ei lähe 17-aastasel ja 2-meetrisel noormehel kaua, kuna Heiko Rannula käe all on ta varemgi treeninud ning just see oli suur põhjus, miks Lootus otsustas siia pallima tulla. “Koheselt ma kindlasti ei oota, et minust põhitegija saab, aga eks hooaeg näitab ja muidugi tuleb olla ise mees. Ma usun, et see on minu karjääris ikka samm edasi, kuna saan ennast proovile panna meeste seas ja tean, et treeningud on siin väga kvaliteetsed,” on tulevikumees kindel.

Eesmärk ei ole Lootusel väiksem kui mängida kunagi Euroliigas: “Jah, eks aeg näitab, kuidas ma arenen, aga kindlasti sinna poole ma mõtlen.”

Kaspar Lootus on KK Pauluse kasvandik, kes alustas korvpallitrennidega Johan Kärpi juures esimese klassi poisina. Viimasel paaril aastal on teda treeninud ka Kaunasest pärit Pauluse treener Zilvinas Strazdas.

Leping Kaunase klubiga sõlmiti 1+1 aastaks. Tornado Korvpallikool on Kaunase edukaim, poiste arvult suurim, võib-olla mitte nii nimekas nagu Žalgirise baasklubi Sabonise Korvpallikool, kuid asjasse pühendatute jaoks sama tugev ja prestiižne.

scroll to top