Jurkatamm ja Tass said samaskoorilise võidu ning kaotuse, eestlaste mänguaeg kuivas kokku

-Taavi Jurkatamm | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Kui Taavi Jurkatamm ja tema meeskond San Francisco Dons said täna varahommikul USA üliõpilasliigas NCAA 61:57 võidu, siis Matthias Tass ning Saint Mary’s Gaels pidid läinud öösel leppima 57:61 kaotusega. Mõlema eestlase mänguaeg kuivas kokku.

Harvardi Ülikooli meeskonda võõrustanud San Francisco asus mängu kiiresti juhtima ja avapoolaeg võideti 32:21. Kui kohtumise lõpuni oli jäänud 5.06, viigistas Harvard seisu 49:49 ning pääses seejärel kahel korral ka ühe punktiga juhtima, kuid San Francisco tagamängija Jamaree Bouyea otsustavad lõpuminutite tabamused tõid eestlase koduülikoolile viienda järjestikuse võidu.

Vahetusmeeste pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule vaid kaheks minutiks ning võttis selle ajaga ühe kaitselauapalli.

Tassi koduülikool Saint Mary’s läks NCAA raames peetava Las Vegase turniiri kolmanda koha mängus vastamisi tugeva Mississippi State’i meeskonnaga, kes asub Associated Pressi ja USA Today edetabelites 15. kohal.

Saint Mary’s alustas kohtumist meeskonna tähtmängija Jordan Fordi toel hästi ja 7. minutiks oldi 17:6 eduseisus. Seejärel haaras initsiatiivi Mississippi State ning Tassi koduülikool jäi poolajaks 27:35 kaotusseisu. Teisel poolajal tuli Saint Mary’s mängu tagasi ja kui kohtumise lõpuni oli jäänud 6.15, haarati 50:48 eduseis. Pingelise kohtumise saatus otsustati alles viimasel mänguminutil ja hooaega kolme võiduga alustanud Saint Mary’s teenis teise järjestikuse kaotuse.

Tass pääses sel korral platsile vaid üheks minutiks ning statistikasse ta selle ajaga ühtegi märget kirja ei saanud.