fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb VTB liigas saadud kaotuse eest Riia VEF-ile kätte maksma

-BC Kalev/Cramo - Riia VEF | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-BC Kalev/Cramo – Riia VEF | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Neljapäeval peetakse OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks oodatud põnevuskohtumine, kui Kalevi Spordihallis lähevad vastamisi BC Kalev/Cramo ja Riia VEF.

BC Kalev/Cramo – Riia VEF
22.11.2018 kell 19.00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Kalev/Cramo pole seni kahe naaberriigi ühises liigas veel kaotusekibedust tundma pidanud, kui kõik üheksa kohtumist on lõpetatud võiduga. VEF-il on tabelis 7 võidu kõrval ka üks ühepunktiline kaotus, mis saadi oktoobri keskel koduselt rivaalilt BK Ventspilsilt.

Cramo ja VEF on korra tänavu väljakul juba kohtunud, kui oktoobri viimasel päeval said lätlased VTB Ühisliiga raames võimsa teise poolaja abil 82:74 võidu. Tolles mängus tabas VEF kaugviskeid koguni 45-protsendiliselt (14/31) ning keeras 6-punktilise poolajakaotuse lõpuks kindlaks võiduks. Läti klubi poolel hiilgasid Artis Ate 23 punkti ning Andrejs Gražulis 17 silmaga ning Kalev/Cramo mängu vedasid Chavaughn Lewis 19, Kristjan Kitsing 14 ning Reggie Lynch 13 punkti.

Eesti-Läti liigas on VEF-i mängumeeste vahel punktid jaotunud seni üsna ühtlaselt, kui keskmise punktiskooriga üle 9 silma on koguni seitse mängumeest. Parimatena on antud hetkel Steve Zack ja Arturs Ausejs keskmiselt 11,6 punktiga. 25-aastane ja 211 cm pikkune ameeriklasest tsenter Zack on olnud 7 palliga ka tiimi edukaim lauavõitleja.

Kalev/Cramot on vedanud välismängijate viisik Lewis (14,1p), Ivan Almeida (12,8p ja 5,2lp), Branko Mirkovic (12,3p ja 3,6rs), Lynch (12p ja 5,4lp) ning Landen Lucas (11,1p ja 6,3lp). Parimaks lauavõitlejaks on Lucase kõrvale kerkinud võimsa hüppega äär Janari Jõesaar (10p ja 6,3lp).

scroll to top