Eesti naiskond lõpetas EM-valiksarja kaotusega Poolale

-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste rahvuskoondis pidas täna oma viimase kohtumise 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas, kui võõrsil toimunud mängus jäädi 51:82 alla Poola naiskonnale.

Eesti jäi kaotusseisu kohe kohtumise alguses, kui võõrustajad tegid 12:0 spurdi ja võitsid avaveerandi lausa 27:6. Eestlannad suutsid skoori avada alles 6. mänguminutil, kui Johanna Eliise Teder tabas kahepunktiviske. Teisel perioodil võitles Eesti naiskond kolm kaugviset tabanud Kati Rausbergi juhtimisel välja 18:18 viigi ja vaheajale mindi 24:45 kaotusseisus.

Kolmas veerand kuulus taaskord Poola naiskonnale ning viimasele neljandikule mindi 37-punktilises kaotusseisus. Eesti võitis pingevaba viimase veerandi 19:13, kuid mängu tulemust see enam ei mõjutanud.

Eesti poolel näitas suurepärast visketabavust Kati Rausberg, kes viskas 14 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/6), võttis 3 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Alla viie minuti väljakul viibinud Sofia Kosareva tõi 7 ja Anna Gret Asi ning Annika Köster lisasid mõlemad 6 punkti. Köster oli ka kohtumise parim lauavõitleja 11 lauapalliga.

Poola poolelt oli resultatiivseim Karolina Pobozy, kes panustas võitu 16 punktiga. Karolina Puss lisas 12 ja Daria Marciniak 9 silma.

Kõik kuus kohtumist kaotanud Eesti jäi oma B-alagrupis neljandale ehk viimasele kohale. Alagrupi võitis Türgi naiskond, kes lõpetas valiksarja 11 punktiga. Lõppvõistlusele pääses ka teise kohaga lõpetanud Valgevene, kes kogus samuti 11 punkti.