fbpx
Close

Eesti naiskond lõpetas EM-valiksarja kaotusega Poolale

Avatar
-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste rahvuskoondis pidas täna oma viimase kohtumise 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas, kui võõrsil toimunud mängus jäädi 51:82 alla Poola naiskonnale.

Eesti jäi kaotusseisu kohe kohtumise alguses, kui võõrustajad tegid 12:0 spurdi ja võitsid avaveerandi lausa 27:6. Eestlannad suutsid skoori avada alles 6. mänguminutil, kui Johanna Eliise Teder tabas kahepunktiviske. Teisel perioodil võitles Eesti naiskond kolm kaugviset tabanud Kati Rausbergi juhtimisel välja 18:18 viigi ja vaheajale mindi 24:45 kaotusseisus.

Kolmas veerand kuulus taaskord Poola naiskonnale ning viimasele neljandikule mindi 37-punktilises kaotusseisus. Eesti võitis pingevaba viimase veerandi 19:13, kuid mängu tulemust see enam ei mõjutanud.

Eesti poolel näitas suurepärast visketabavust Kati Rausberg, kes viskas 14 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/6), võttis 3 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Alla viie minuti väljakul viibinud Sofia Kosareva tõi 7 ja Anna Gret Asi ning Annika Köster lisasid mõlemad 6 punkti. Köster oli ka kohtumise parim lauavõitleja 11 lauapalliga.

Poola poolelt oli resultatiivseim Karolina Pobozy, kes panustas võitu 16 punktiga. Karolina Puss lisas 12 ja Daria Marciniak 9 silma.

Kõik kuus kohtumist kaotanud Eesti jäi oma B-alagrupis neljandale ehk viimasele kohale. Alagrupi võitis Türgi naiskond, kes lõpetas valiksarja 11 punktiga. Lõppvõistlusele pääses ka teise kohaga lõpetanud Valgevene, kes kogus samuti 11 punkti.

scroll to top
Inline
Inline