Paide võitis esiliiga põnevusmängus Raplat, Estiko pikendas Tartu Ülikooli kaotusseeria seitsme mänguliseks

-Saamuel Rõigas | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas toimus kolmapäeval kaks kohtumist, kus võidulisa said Paide Viking Window ja Tartu Kalev/Estiko.

Paide Viking Window (2-4) alistas põneva lõpuga heitluses võõrsil Rapla KK/Kohila (1-5) 68:64 (15:9, 18:15, 10:16, 25:24). Esimesel poolajal olid mõlemad meeskonnad hädas visketabavusega ning Rapla suutis koguda vaid 24 punkti. Paide suurimaks eduseisuks jäi pisut enne poolaja lõppu saavutatud numbrid 33:22. Kolmandal veerandajal paranes kodumeeskonna mäng märgatavalt ning kaks minutit enne seti lõppu jõudis Rapla vaid punkti kaugusele (40:41). Viimasel neljandikul õnnestus väljakuperemeestel 4 minutit enne lõpusireeni minna kohtumist juhtima (63:60), kuid Paide vastas viie vabaviskejoonelt saadud punktiga ning asus omakorda 65:63 ette. Kustas Põldojal oli 20 sekundit enne mängu lõppu võimalik vabavisetega mäng viigistada, kuid Rapla tänase mängu parim realiseeris kahest üritusest vaid ühe. Viimastel rünnakutel tabas Saamuel Rõigas mängu otsustavad vabavisked ning tüüris Paide hooaja kolmanda võiduni.

Saamuel Rõigas tõusiski võitjate tulemuslikemaks 20 punkti ja 7 lauapalliga. Sten Olmre kontosse jäi 15 punkti, 5 lauapalli, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget. Esiliiga üks paremaid lauavõitlejaid Siim Kams korjas täna 15 lauapalli, millele lisas ka 8 punkti ja 5 söötu.

Rapla eest tegi korraliku esituse Kustas Põldoja, keda jagus nii rünnakule kui ka kaitsesse. Mängu lõpuks oli Põldoja arvel 19 punkti (kolmesed 4/6), 10 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 4 viskeblokeeringut. Marek Ruut tõi 14 punkti, Risto Valge lisas 10 silma ning kolmikduublile lähedal olnud Gregor Ilves 9 punkti, 8 lauapalli ja 8 söötu.

Tartu Kalev/Estiko (3-3) võõrustas seni võiduta Tartu Ülikool/Kuremaa SK-d (0-6) ning võttis 81:64 (26:16, 19:22, 18:21, 18:5) võidu. Kohtumist hästi alustanud kodumeeskond juhtis avaveerandi järel 10 punktiga ning  teise veerandaja keskpaigas olid Estiko edunumbrid juba 40:22. Mäng ei olnud veel tehtud, sest külaliste 16:5 vahespurt vähendas poolajaks Tartu Ülikooli kaotusseisu 7-punktiliseks. Kolmas veerandaeg möödus punkt-punkti mänguna, kuid väljakuperemehed ei andnud kordagi edu käest. Otsustaval kümnel minutil hoidsid Estiko mängumehed vastase viie punkti peal ning kindlustasid tabelisse neljanda võidupunkti.

Artur Liiv sai võitjate rivistuses kirja kaksikduubli (15 punkti ja 11 lauapalli) ning blokeeris ka 3 vastaste pealeviset. Joosep Kivimäe lisas 15 silma ja 8 lauapalli, Silver Lepikult samuti 15 punkti, lisaks ka 9 lauapalli ning 3 vaheltlõiget. Gintaras Dalke arvele jäi 13 punkti.

Tartu Ülikooli parim korvikütt oli Sten Lillemägi 15 punkti ja 5 lauapalliga. Kristofer Veismann toetas teda 14 silmaga, Märt Tralla kontosse kirjutati 9 punkti ning 8 lauapalli.