fbpx
Close

Poola kõrgliigasse siirduv Tanel Kurbas: tegemist on atraktiivse võimalusega

-Tanel Kurbas lepingut allkirjastamas | Foto: Kokkuta Management

-Tanel Kurbas lepingut allkirjastamas | Foto: Kokkuta Management

Pikaaegse Eesti korvpallikoondise ääremängija Tanel Kurbase karjäär jätkub uuel hooajal tugevas Poola kõrgliigas, kui ta liitub lõppenud hooajal põhiturniiril 14. koha saanud GTK Gliwice meeskonnaga.

“Esimest korda kuulsin sellest võimalusest mai lõpus. Hea meel oli, et tuli pakkumine suuremast liigast, kus mängib üle 15 võistkonna. Ma arvan, et see on hea riik, kust edasi minna või leida klubi ka järgmiseks hooajaks,” kommenteeris tegelikult juba mõnda aega tagasi lepingule allkirja andnud, kuid klubi soovil uudise teatamisega viivitanud Kurbas portaalile Korvpall24.ee.

Gliwice asub Lõuna-Poolas, Katowice külje all. Kuigi linnas on elanikke veidi vähem kui 200 000, siis koos Katowice ja teiste lähedalasuvate linnadega moodustatakse mitme miljoni elanikuga metropoli ala.

GTK Gliwice on 1998. aastal asutatud klubi, mis esialgu tegutses pikalt noortekorvpallis. 2006. aastal jõuti Poola liigas tugevuselt neljandale tasemele ning lõpuks I liigasse pääseti aastal 2014. Hooajal 2016/17 saadi I liigas 2. koht ning kerkiti kõrgliigasse, kus tänavu mängis koguni 17 klubi. Poola kõrgliiga tundub olevat päris ühtlane, kui tiitliks tulnud Kesk-Poola klubi Wloclawek Anwel teenis põhiturniiril kaheksa kaotust ning play-offides veel neli kaotust lisaks. GTK Gliwice tänavuseks saldoks kujunes 10 võitu ja 22 kaotust.

“Eelmise hooaja lõpus tõusis klubi kõrgliigasse ja tänavu oligi esimene hooaeg. Arenev klubi, mis ehitas tänavu endale ka uue korvpallihalli. Meeskonna peatreener oli Tanelist väga huvitatud ja jõudsime aastase lepingu tingimustes kokkuleppele,” rääkis Korvpall24.ee portaalile Kurbast esindava Kokkuta Managementi agent Marten Lombiots.

“Poolas olen seni käinud 4-5 korda kindlasti. Midagi šokeerivat pole seal näinud ja karastus Slovakkia aastast on olemas. Ma ise ei teadnud Gliwicest enne midagi, aga pärast pakkumise saamist googeldasin klubi ja linna kohta. Muljeid veel väga ei ole, aga kohale lähen augusti alguses ja eks siis näen. Ootan igatahes huviga, et seal liigas ennast kehtestada ja tihedamas konkurentsis ka enda mängu paremaks saada,” lisas Kurbas.

Lombiots selgitas, miks otsustati juba suve alguses klubiga käed lüüa: “Mängijateturg on hetkel üsna varajases staadiumis, kuid pakkumisi oli – pärast hooaega tahtis Kurbase senine klubi temaga lepingut jätkata ning mõned Tšehhi liiga meeskonnad kirjutasid. Kuna Poola liiga ja konkreetne klubi tundusid kohe väga hea variandina, siis oli mõistlik pakkumine vastu võtta ja mitte ootama jääda mingisuguseid pudrumägesid. Kindlasti on see Taneli jaoks strateegiliselt hea, teha samm edasi tugevamasse liigasse.”

Kurbas nõustus agendi mõttega: “Mulle sobis see, mida klubi mulle pakub. Lisaks on Poola kõrgliiga atraktiivne. Ootamine oleks olnud ka variant, aga praegu tundus targem liituda Gliwicega.”

Lombiotsa sõnul on klubi eesmärk järgneval hooajal jõuda play-offi ehk kaheksa parema hulka. Töö pidi käima selle nimel, et palgata kokku viis võõrmängijat. Tänavuse hooaja lõpetas meeskond nelja leegionäriga – kolm ameeriklast ja üks tšehh.

Agent lisas juurde: “Nad tahavad sisse tuua paar tagamängijat ja paar pikka korvi alla. Täpsemalt hetkel ei oska öelda, kui seda, et viis välismängijat on eesmärk.”

Lombiotsa sõnul on huvitav ka see, et samas linnas mängib Eesti jalgpallikoondise liider Konstantin Vassiljev, kes esindab Gliwice Piasti nimelise meeskonna värve.

scroll to top