Vahetuseta mänginud Eesti naiste 3×3 koondisel jäi EM-kohast vajaka

-Eesti naiste 3x3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

-Eesti naiste 3×3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

Andorras toimuval Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril mängiv Eesti naiste 3×3 korvpallikoondis kohta Europe Cup 2018 turniiril tagada ei suutnud, kui jäi otsustavas matšis 12:17 alla Hispaaniale.

Seejuures mängisid Andorrasse koosseisus Merike Anderson, Annika Köster, Pirgit Püü ja Maaja Bratka sõitnud eestlannad turniiri teise päeva ilma oma pikima mängija Bratkata, kes sai avapäeval vigastada.

Eestlannad jäid Hispaania vastu 0:4 taha ning suutsid skoori avada alles siis, kui mängitud oli veidi vähem kui kaks minutit. Sealt edasi mängiti mitu minutit nii, et vahe püsis sama suur (6:10). Edasi suutsid hispaanlannad mängupildilt domineerida, kuna eestlannadel oli ilma vahetuseta mängides silmnähtavalt keeruline tempos püsida. Vaid Andersoni kaugviskeid hoidsid Eestit enam-vähem mängus.

Seisul 6:13 tekkis Eestil veel võimalus, kui Merike Anderson tõi meie rünnakule veidi elevust, tabades keskpositsioonilt ja ka koos veaga kaugviske. Üllatust aga ei sündinud ja mäng lõppes tulemusega 12:17.

Merike Anderson tabas neli kaugviset ning tõi kokku 10 silma, Pirgit Püü arvele jäi 2 silma.

Kokku jäi eestlannade saldoks Andorras üks võit ja kolm kaotust.