fbpx
Close

INTERVJUU | Annika Köster TalTechi hooaja algusest: tüdrukud teadsid, mida oodata ja nutmist on vähem olnud

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Valitsev Eesti naiste korvpallimeister TalTech/Nordaid on Balti liiga hooaega alustanud viie võidu ja kahe kaotusega ning naiskonna vaieldamatuks liidriks on kerkinud keskmängija Annika Köster. Seitsme mänguga on pikaaegne Eesti koondislane kirja saanud 14,9 punkti, 10,1 lauapalli (neist 4 ründelauast), 4,6 resultatiivset söötu, 4 vaheltlõiget ja ühe bloki.

Esimese seitsme kohtumisega keskmiseks efektiivsusteguriks 27,6 kogunud Köster jäi Korvpall24 portaalile antud intervjuus enda numbritest rääkides tagasihoidlikuks ning ütles, et on seni vaid ühes kohtumises väga võimsa statistika kirja saanud. Ilmselt mõtles ta kindlasti ka liiga ajalukku läinud sooritust Daugavpilsi ülikooli vastu, kus 30-aastane ja 182 cm pikkune eestlanna sai kirja 30 punkti, 20 lauapalli (neist 11 ründelauast), 5 söötu, 4 vaheltlõiget ja 2 viskeblokeeringut. Efektiivsusteguriks oli tolles kohtumises ulmeline 53.

Rääkisime Kösteriga intervjuus pikemalt, mis tasemega naiste Balti liiga sel hooajal tundub olevat, kes on tema arvates peamine võidusoosik ning kuhu n-ö tugevusgruppi võiks TalTechi paigutada, millist korvpalli naiskonna peatreener Sergio Cubeiro Rico oma mängijatelt nõuab, kuidas mõjutab mängu see, et tiimis on ka väga noored tüdrukud ning kas tal on veel ambitsioone korvpallis ka näiteks kuskile välisliigadesse pürgida? Lõpetuseks arutlesime veidi ka naiste korvpalli kõige teravama tipu ehk hiljuti peetud MM-finaalturniiri teemadel.

scroll to top