fbpx
Close

TalTechi naiskonna üks käimalükkaja Raido Ringmets: tahame luua pikemas plaanis professionaalse võistkonna

Avatar
-Sergio Cubeiro Rico ja Raido Ringmets | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste klubikorvpallis puhuvad alanud hooajal uued tuuled, kui üle pika aja on kõrgliigatasemele tulnud uus klubi. Pikalt meeste korvpallis oma organisatsiooni ehitanud Tallinna Tehnikaülikool ehk TalTech pani alates tänavusest välja ka naiskonna. Kahjuks ei saa öelda, et TalTech tuli kõrgliigasse juurde, sest vaatamata nende lisandumisele mängib uuel hooajal Eesti-Läti-Leedu liigas vaid kaks Eesti naiskonda. Nimelt mullune Eesti meister Tartu Ülikool/Kalev üle pika aja tiimi välja ei pannudki.

Korvpall24 rääkis uue hooaja hakul TalTech/Nordaid naiskonna ühe käimalükkaja Raido Ringmetsaga, kes Hispaaniast toodud peatreener Sergio Cubeiro Rico kõrval asub täitma ka abitreeneri kohuseid. Palusime endisel pikaaegsel kõrgliigamängijal ja viimasel ajal TalTechi korvpallimeeskonna mänedžerina tegutsenud Ringmetsal rääkida naiskonna loomise idee tekkimisest ning selle asja telgitagustest. Loomulikult võtsime üles ka Eesti naiste korvpalli hetketaseme üldisemalt ning uurisime, kas oma naiskonna välja panemisega kellelegi piltlikult öeldes ka varbale astuti.

Kust tuli mõte, et TalTech paneb sellel hooajal naiste korvpalli hõlmava projekti püsti?

Selle “süükoorma” saab natuke veeretada Siim Raudla õlgadele. Ta on kaks aastat enamusele neile tüdrukutele üldfüüsilist treeningut läbi viinud. Siim ütles, et tegemist on kihvti pundiga ning võiks proovida. Meil oli idee, et võtame mõned vanemad mängijad juurde ja kui need tüdrukud algul väljendasid oma tahet jutuga, siis nüüd on nad ka tegudega näidanud, et tahavad pingutada ja jõuda korvpalli mõttes uuele tasemele. Nad tahavad rohkem treenida ja kõrgemas konkurentsis mängida. Need asjad langesid kokku.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline