fbpx
Close

FOTOD | TalTechi noor naiskond krooniti oma debüüthooajal karikavõitjaks

-TalTech/Nordaid | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli spordihoones jätkuvatel Eesti karikavõistlustel alistas TalTech/Nordaid finaalmängus tänu nooruslikule energiale Audentese Spordiklubi naiskonna 72:59 (13:15, 20:19, 23:9, 16:16) ning tuli kohe naiskonna esimesel hooajal karikavõitjaks.

Võitjate poolel viskas Sofia Kosareva parimana 20 punkti ja kogus 7 lauapalli, Annika Köster lisas kaksikduubli 16 silma ja 13 lauapalli (neist 5 ründelauast), Maarja Grünmanni arvele jäi 14 punkti ja 6 lauapalli ning kapten Marie Anette Sepp oli küll hädas visketabavusega (väljakult 2/12), kuid harutas Audentese kaitse lahti 9 korvisööduga.

Hõbedanaiskonna poolel panustas kõik 40 minutit platsil viibinud Ellen Anett Põldmaa 16 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisööduga, Trine Kasemägi oli 14 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli hoos ning Ele-Riin Vene viskas 14 silma ja hankis 8 lauapalli.

“Väike pinge oli peal, sest viimastel nädalatel oli tihe graafik,” rääkis finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Kosareva Basket.ee portaali vahendusel. “Me ei lasknud sellel ennast segada. Tegime tööd ja nägime vaeva, aasta lõpus tuli ka hea tulemus.”

Neiu sõnul tundsid nad väga tähtsa finaalmängu eel ärevust, kuid võitluseks olid valmis: “Esimesel poolajal polnud me piisavalt agressiivsed. Treener rääkis, et tõstaksime tempot. Ütles, et oleme hästi harjutanud, võiksime vastased üle joosta.”

“Sain aru, et ei tohi üle mõelda, kui oled vaba, siis viska peale,” lausus tagamängija ja lisas, et usin õppimine peatreener Sergio Rico käe all jätkub sama püüdlikult kui varem.

“Olime viimastes mängudes näidanud head korvpalli, korvpallurid olid alguses pisut närvilised,” selgitas Rico tasavägise alguse põhjuseid. “Samm-sammult tugevamini pingutades leidsid hoolealused ennast mängus üles. Nad töötasid tugevasti ja lõpuks tegid hea tulemuse.”

TalTech/NORDAID-i koostöö toetub suuresti mängujuht Sepa tegutsemisele, kõik teised korvpallurid võivad Rico sõnul anda vajalikul hetkel jõukohase panuse. “Kõik harjutavad hoolega ja toovad väljakule energiat. Tuleb töötada tugevasti ja mitte karta,” lausus võitjate peatreener.

Naiskond, kus pooled korvpallurid õpivad veel keskkoolis, jätkab karastumist Balti liigas. “Balti liiga on meie noortele mängijatele kõrge tasemega, iga vastasega tuleb kõvasti võidelda, aga see ongi kasulik,” lausus Rico.

Finaali fotogalerii on nähtav SIIT!

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

TLÜ kogenud tuumik võttis pronksimängus oma

Pühapäevase esimese matšina peetud naiste kolmanda koha kohtumises võitis pronksise autasu mitme endise ja praeguse koondislase ja endise koondise peatreeneri Janne Schasmini vedamisel toimetav Tallinna Ülikool, kes sai 95:54 (20:22, 23:11, 24:16, 28:5) jagu BC Elva CHK/Tartu Ülikooli naiskonnast.

Vaid kaheksa mängijat üles andnud Tallinna Ülikooli poolel tegi Birgit Piibur 22 punkti, 11 lauapalli ja 10 resultatiivse sööduga kolmikduubli, Laina Mesila-Kaarmann valitses korvialust 32 punkti ja 16 lauapalliga (neist 8 ründelauast), Jane Svilbergi nimele jäi 12 silma ja 9 lauapalli ning Merike Anderson panustas 12 punkti ja 7 resultatiivse sööduga. BC Elva CHK/Tartu Ülikooli silmapaistvaim oli Mirjam Nikolai 22 punkti ja 9 lauapalliga.

“Naiskond püsib, aga raske on,” lausus Anderson Basket.ee vahendusel. “Oleks paar vanemat mängijat juures, siis oleks elu lihtsam ja siis ei peaks nii palju minuteid mängima. Aga kuna olukord on selline, siis peame hakkama saama.”

Piibur-Mesila-Kaarmann-Anderson kolmiku mängukoormus on olnud sügisest saadik suur ja enda taseme hoidmiseks peaksid nad pigem jõuvaru taastama kui täispingega treenima. Samal ajal vajavad usinat harjutamist naiskonna nooremad liikmed, et arengule hoogu juurde anda.

“Nooremad harjutavad natuke rohkem, jah, aga kui nad käivad iga päev trennis kolmekesi-neljakesi, siis pole see, mida vajame. Hooaja käigus tahaksime mängida viis-viie vastu ka treeningutel, mitte ainult mängudes, aga peame hakkama saama,” lausus Anderson.

“Püüame korvpalli nautida ja olla konkurent TalTechile tugev vastane,” lausus Anderson. “Meie ajame oma asja, nad ajavad oma asja. Eks kevadel ole näha, mis saama hakkab, aga midagi kerget ei taha neile anda.”

Pronksimängu fotogalerii on nähtav SIIT!

scroll to top