Suurema osa mängust tagaajaja rollis olnud TalTech alistas lõpuspurdiga Viimsi ja sai kaela pronksmedalid

-TalTech/Optibet | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpalli karikavõistluste pronksmedalid kuuluvad TalTech/Optibetile, kes alistas pühapäeval Tartu Ülikooli spordihoones peetud kolmanda koha mängus KK Viimsi/Sportlandi 89:82 (24:24, 19:23, 15:15, 31:20).

Kohtumine algas tasavägiselt ning esimese veerandi jooksul ei paisunud vahe kordagi suuremaks kui neli punkti. Viimsi poolelt paistis enim silma lätlasest leegionär Ronalds Zakis, kes viskas meeskonna esimesest 16-st punktist 11. Teise veerandaja keskel tegi Viimsi 26:27 kaotusseisult nelja minuti jooksul 11:0 vahespurdi ning Taavi Jurkatamme vabaviske järel juhiti juba 10 punktiga – 37:27. Seejärel sai mängu sisse ka TalTech ja Erik Keeduse kolmesed kahandasid vahe poolajaks vaid neljapunktiliseks – 43:47.

Teist poolaega alustas paremini taas Viimsi, kes tegi kahe ja poole minutiga 6:0 spurdi. Kolmanda veerandaja teises pooles kärises vahe paaril korral ka 11 punkti peale, kuid TalTech ei andnud alla. Vähem kui kahe minutiga tehti 9:0 vahespurt ning Gregor Ilvese lähiviskest jõuti vaid kahe punkti kaugusele. Seejärel tabas kahese Jorgen Rikberg ja enne otsustavat kümmet minutit oli vahe taas neli silma – 62:58 viimsilastele. Neljanda veerandaja algus kulges Viimsi napis eduseisus, kuid mängu lõpp kuulus TalTechile, kes viskas viimase nelja minuti jooksul 15 punkti vastase kuue vastu.

Võitjate resultatiivseim oli 20 punkti visanud Mikk Jurkatamm, kes võttis lisaks ka 6 lauapalli. Sten Sokk tõi 14 silma ja 8 korvisöötu ning Erik Keedus viskas 13 punkti. Gregor Ilves ja Indrek Kajupank said mõlemad kirja 11 ning Toomas Raadiku arvele jäi 10 punkti.

Üleplatsimeheks kerkis Ronalds Zakis, kes viskas kaotajate kasuks 25 punkti ja noppis 11 lauapalli. Kaksikduubli sai kirja ka Taavi Jurkatamm, kelle arvele kogunes 19 punkti ja 11 lauapalli. Devin Harris lisas 14 silma ning Rait-Riivo Laane viskas 10 punkti ning jagas kaaslastele 8 resultatiivset söötu. Viimsi pidi endiselt läbi ajama meeskonna kapteni Rain Veidemanita.

Visketabavus väljakult oli TalTechil 37% (28/75, sh kaugvisked 13/42) ja Viimsil 49% (30/61, sh kaugvisked 6/20). Lauavõitluse võitis Viimsi napilt 41:39 ja pallikaotusi tehti 15 TalTechi 6 vastu.

Täna õhtul kell 19.45 algavas finaalmängus kohtuvad omavahel mullune karikavõitja BC Kalev/Cramo ja finaalturniiri võõrustaja Tartu Ülikool Maks & Moorits.