fbpx
Close

INTERVJUU | Stephen Curry’st inspiratsiooni ammutav Kristaps Gluditis: minu töö on viskamine

-Kristaps Gluditis | Foto: Siim Semiskar

Paljudel kohalikel kaitsespetsialistidel on juba mõnda aega olnud rahutu unega öid, kuna TalTech/Optibet tõi algavaks hooajaks Eestisse tagasi 26-aastase lätlasest snaipri Kristaps Gluditise. 190 cm pikkuse tagamehe viskekontserdid on kindlasti meeles ka paljudel siinsetel korvpallisõpradel, kuna lätlane kerkis hooajal 2020/21 Rakvere Tarva särgis kohaliku liiga üheks parimaks ründemängijaks.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas tol hooajal Tarva särgis keskmiselt 32,7 minutiga 16,2 punkti, 2,4 lauapalli, 3,4 resultatiivset söötu ja 1,7 vaheltlõiget kogunud Gluditis tõusis eriti hoogu Eesti meistrivõistluste play-off’is, kus ta sai kümne kohtumisega kirja keskmiselt 36,4 minutit, 18,9 punkti, 2,9 lauapalli ja 3,3 söötu.

Nende numbrite pealt liikus Gluditis eelmiseks hooajaks Leedu kõrgliigaklubisse Pasvalyse Pieno Žvaigždes, kus tema keskmised näitajad olid siin näidatuga võrreldes oluliselt madalamad: 17,1 minutit ja 6,2 punkti. Korvpall24 portaalile antud intervjuus arutasimegi lätlasega, mis Leedus juhtus, et hooaeg kahvatuks jäi, miks valis ta uueks mängupaigaks just TalTechi ning kes tehnikaülikooli noortest talle senise lühikese ajaga juba kõige rohkem muljet on suutnud avaldada.

scroll to top