INTERVJUU | Ralf Küttis – kaitsemäng ja nurgakolmesed tõid hooaja parima noormängija auhinna

-Ralf Küttis | Foto: Siim Semiskar

Lõppenud hooajal oma teisel kõrgliiga-aastal TalTech/Optibeti korvpallimeeskonnas ennast kaitsespetsialistina korralikult rotatsiooni mänginud Ralf Küttis valiti Eesti meistrivõistluste lõppedes ka hooaja parimaks noormängijaks. Mais 20-aastaseks saanud 197 cm pikkuse tagamängija enda jaoks oli sellise tunnustuse saamine üllatus, aga puhtalt ka kuivad numbrid kinnitavad, et Küttis astus võrreldes debüüthooajaga kõva sammu edasi.

Kui oma esimesel Eesti-Läti liiga hooajal kogus ta 12 mänguga keskmiselt 13,5 minutit ja 2,5 punkti, siis tänavused numbrid olid 23 kohtumist, 17,5 minutit, 5,7 punkti ja 2,1 lauapalli. Ning seda olukorras, kus tihtipeale olid just tema katta vastaste kõige ohtlikumad mängumehed.

Korvpall24 portaal tegi Küttisega intervjuu juuni esimeses pooles toimunud TalTech Optibet 3×3 korvpalliturniiril, kus ta oli mängudel kaasa elamas. Kasutasime võimalust ning rääkisime üsna detailselt just kaitsemängust ja nüanssidest, mida keskmine korvpallifänn võib-olla esimese hooga üldse tähelegi ei pane. Ühtlasi palusime Küttisel anda hinnang, keda oli lõppenud hooajal kõige keerulisem kaitses katta ning kes suutsid omakorda kaitses vastastel kõige kõvemini hinge kinni tõmmata.