fbpx
Close

INTERVJUU | Sten Sokk: koondise pikkade sektor on potentsiaalilt palju edevam kui tagamängijate oma

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise pikaaegne põhimängujuht Sten Sokk alustas tänavust hooaega traumadega maadeldes TalTech/Optibeti meeskonnas, kuid sai jaanuaris pakkumise Kreeka tugevuselt teises liigas pallivalt Charilaos Trikoupis Mesologiou meeskonnalt. Hooaja teise poole head mängu näidanud 33-aastane tagamees lõpetas hooaja keskmiselt 8,6 resultatiivse sööduga Kreeka esiliiga parima sööduandjana.

Põhiturniiril aitas 17 kohtumist kirja saanud Sokk tiimi kolmandaks, kuid erinevate traumade tõttu lõpuks poolfinaalist edasi ei saadud. Lisaks vägevale söödunumbrile kogus Sokk keskmiselt 33,5 minutiga ka 8,5 punkti ja 3 lauapalli. Hindamatu on aga see, et mehe enda sõnul aitas Kreeka hõredam mängukalender ja ilmselt ka mõnusam kliima tal pikalt muret teinud jalad taas korralikult korda saada.

Korvpall24 portaal rääkis Sokuga pikemalt Kalevi spordihallis pärast ühte korvpallikodu trenni, kus tagamees rassis veel teiste vanemate olijatega kangisaali nurgas. Enda sõnul hiljuti vaikselt juba ka loobumismõtteid mõlgutama hakanud Sokk kinnitas, et hea tervis pani teda oluliselt positiivsemalt mõtlema, et võiks ikka paar-kolm aastat veel kuuma anda. Samuti kinnitas mängujuht, et kui nooremad mehed teda eest ära ei lükka, on ta koondise treeneritele lubanud teha kaasa kogu koondisesuve, sealhulgas ka EM-finaalturniiri.

scroll to top