Viimasel veerandil 10-punktilisest kaotusseisust välja tulnud Tartu Ülikool alistas Kalevi ja võitis Eesti karika!

-Tartu Ülikool Maks & Moorits | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpalli karikavõistluste ehk Superkarika võitjaks tuli Tartu Ülikool Maks & Moorits, kes alistas finaalmängus tänu võimsale viimasele veerandile 82:73 (12:19, 20:18, 14:19, 36:17) vana rivaali BC Kalev/Cramo.

Tartu Ülikooli spordihoones 700 pealtvaataja ees peetud kohtumist alustas paremini külalisvõistkond, kui Kristjan Kitsing viskas üksinda nelja ja poole minuti jooksul 10 punkti võõrustajate kolme vastu. Teise veerandaja alguses tabas aga kalevlasi kerge mõõn ning Tartu Ülikool jõudis kahel korral Adomas Drungilase ja Hendrik Eelmäe korvidest viigini (19:19 ja 22:22). Seejärel haaras Kalev juhtohjad jälle enda kätte ning poolajapausile mindi nende eduseisus 37:32.

Teise poolaja alguses jõudis kodumeeskond veel kord viigini (39:39), kuid siis läks Kalev taas eest ära. Kolmanda veerandaja lõpuks pääsesid kalevlased Tanel Kurbase kaugviskest 10 punktiga ette (56:46) ning tundus, et mäng on juba tehtud. Kuid Nikolajs Mazursi hoolealused ei lasknud sellel juhtuda ning Tartu Ülikool tegi võimsa tagasituleku. Viimasel veerandil kordus eilses poolfinaalmängus juhtunu ja kohtumise lõpp kuulus täielikult tartlastele, kes viskasid koguni 36 punkti Kalevi 17 vastu.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis Märt Rosenthal, kes viskas 19 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Hendrik Eelmäe lisas 15 punkti ja 7 lauapalli ning Adomas Drungilas 13 silma ja 8 lauapalli. Edmunds Elksnis ja Emmanuel Wembi said mõlemad kirja 11 ning Patrik Saal tõi 9 punkti.

Kalevlaste parim oli Kristjan Kitsing, kes üleplatsimehena kogus 26 punkti (neist 19 avapoolajal). Silas Melson lisas 14 punkti ja andis mängu parimana 9 korvisöötu. JeQuan Lewis viskas 11, Tanel Kurbas 10 ja Rauno Nurger 8 punkti.

Visketabavus väljakult oli võitjatel 46% (28/60, sh kaugvisked 11/29) ja kaotajatel 42% (25/59, sh kaugvisked 9/29). Lauavõitluses jäi Tartu napilt peale 34:33, pallikaotusi tehti 11 Kalevi 13 vastu.

Tartu Ülikooli meeskond tuli viimati karikavõitjaks 2014. aasta detsembrikuus.

Pronksimängus alistas TalTech 89:82 KK Viimsi.