fbpx
Close

Läti U20 koondislane siirdus piirilinna. Peatreener Zarkovic: tulemas on veel üllatusi

Avatar
-Rodrigo Bumeisters ja Jurijs Aleksejevs | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpallimeeskonna ridades on praeguseks hetkeks kokkuleppele jõutud viie mängijaga. Lisaks on paigas ka abitreener ning peatreeneri Marko Zarkovici sõnul on uuel nädalal oodata veel olulisi uudiseid.

Algavaks hooajaks löödi esimestena käed serblasest tagamängija Branko Jereminovi ja mullu Valga-Valka eest pallinud Timo Eichfussiga. “Jereminov on kogemustega ja meeskonnamängija, kes mõistab mu nägemust praegusest võistkonnast ning kes vajas oma karjääri uut väljakutset. Talle meeldisid meie ideed ja tahtis olla tiimis, kus teatakse, kuidas teda parimal viisil saaks kasutada. Esimest korda nägin teda, kui ta oli veel 15 aasta vanune ja ta teab, mida ma temalt ootan,” sõnas Zarkovic. “Timo on suurepärase energiaga mängija. Ta jätkab meie kaptenina ja saab olema suureks abiks noorematele.”

Võistkonnaga on liitunud veel kolm lätlast, keda Zarkovic näeb perspektiivikate mängijatena: Rodrigo Bumeisters (18-aastane), Davids Denafs (17) ja Ricards Daniels Vanags (16). Kõik noormehed esindasid eelmisel hooajal Jekabpilsi ja nende keskmised näitajad olid vastavalt 5,4 punkti, 3,7 lauapalli ja 2,4 korvisöötu; 3,8 punkti, 1,8 lauapalli ja 0,9 korvisöötu; 3,7 punkti, 1,4 lauapalli ja 0,4 korvisöötu. Bumeisters kuulus tänavu suvel ka Läti U20 ja U19 koondisesse. U19 ridades hõivas ta MM-il resultatiivsete söötude (keskmiselt 5,8 mängu kohta) osas märkimisväärse teise koha. Esimene oli USA koondislane Tyrese Haliburton 6,9 korvisööduga.

Põhiraskust kandvate mängijate osas Zarkovic midagi konkreetsemat öelda ei soovinud: “Kui veel midagi ametlikku pole, siis kõiki nimesid avaldada ei tahaks. Teeme kõvasti tööd, et tuua Valga-Valka meeskonda kvaliteeti. Välismängijate osas on tulemas üllatusi.” 26. juunil toimunud pressikonverentsil mainiti, et meeskonnas soovitakse näha kohalikku mängumeest Artjom Rogovoid (26), kes teises liigas kogus mullu keskmiselt 22,1 punkti ja 17,9 lauapalli. Augusti alguses oli Rogovoid näha Rakvere Tarva treeningutel ning teisipäeval selgus, et ta tõmbab selga hoopis Pärnu Sadama särgi. “Rogovoi alustas treeninguid meiega. Seejärel ta aga informeeris meid, et Pärnu pakkus paremaid tingimusi ja soovib nende eest mängida.”

Abitreeneriks määrati poolakas Michal Hlebowicki, kes viimastel aastatel Lätis töötanud ning mängijana seal Riia Baronsit esindanud. Karjääri jooksul on 43-aastane endine tsenter jõudnud pallida veel Ukrainas ja Küprosel ning mõistagi oma kodumaal. Samuti oli ta koos Zarkoviciga eelmisel hooajal Jekabpilsis. “Usaldan teda ja tema oskusi täielikult. Ta on Poola koondise eest mänginud ning tunneb korvpalli läbi ja lõhki. Oleme veel ka mõne Eesti treeneriga rääkimas,” ütles Zarkovic lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline