fbpx
Close

Valga-Valka kinnitas ametisse uue peatreeneri, noortetöösse annab panuse kogenud lätlane

-Marko Zarkovics ja Janis Butans | Fotod: Martin Reinsalu

-Marko Zarkovic ja Janis Butans | Fotod: Martin Reinsalu

BC Valga-Valka/Maks&Moorits viis kolmapäeval läbi pressikonverentsi, milles puudutati uue hooaja eesmärke, koosseisu ning koostööd Riia VEF-i korvpalliakadeemiaga. Muuhulgas esitleti uut peatreenerit, kelleks on mullu Jekabpils/SMScredit.lv meeskonda juhendanud Marko Zarkovic. Noortetööga hakkab tegelema Janis Butans.

“Suvel tekkis olukord, kus oli vaja klubi uuesti käivitada. Võtsin mõneks ajaks selle asjaajamise enda ja Vents Armands Krauklise (Valka linnapea – toim.) kätte. Tahame unustada ära eelmise hooaja, mis läks aia taha: erilist tulemust ei olnud ja oli kiire ning ootamatu treeneri vahetus. Saame aru, et peame palju muutma, vaatama noorte poole nii Eestis kui Lätis. Seetõttu valisime treenerid, kes on kõrgel tasemel noortetööga seoses. Valga Kalevi noortesüsteemi üles ehitama ei hakka. Korvpalliklubi Valgamaa eestvedajad Olver Kaljuvee ja Brendon Paidra teevad siinkohal head tööd. Oleme kohtunud ja pakkunud varianti koostööks,” rääkis alustuseks Valga-Valka korvpallimeeskonna üheks eestvedajaks tituleeritud Valga vallavanem Margus Lepik.

Valga-Valka peatreeneriks saab 33-aastane serblane Marko Zarkovic. Viimati juhendas ta Jekabpilsi võistkonda, mis jäi küll ühisliigas kahe võidu ja 26 kaotusega viimaseks. Varasemalt on ta ligi kolm aastat VEF-i korvpalliakadeemias treenerina tegutsenud ning olnud noortetööga seotud ka kodumaal Serbias ja lühikest aega Indias.

“Tegemist on uue projektiga ja tahame uut energiat meeskonda tuua, ehitada süsteemi algusest lõpuni. Nüüd on ka vastav [Riia VEF-i] akadeemia ja esiliiga väljund olemas (Läti korvpallimaastiku tugevuselt teises liigas ehk LBL2-s antakse samuti meeskond üles – toim.). Tahame kõigile näidata, et see tiim on noortele ja neile, kes tahavad paremaks saada. Samal ajal tahame ka tulemusi luua, sest see on professionaalne korvpalliliiga. Esmalt otsime mängijaid, kes suudavad platsil rasket tööd teha. Meid ei huvita rahvused ega nimed. Kõik on teretulnud, kes soovivad olla osa meeskonnast. Testime mängijaid mõlemalt poolt piiri. Me ei puhka, vaid valmistume samm-sammult uueks hooajaks. Me ei valmista ette ainult praegust võistkonda, vaid kogu klubi, et oleks edukas aasta,” ütles Zarkovic.

34-aastane Janis Butans on olnud Läti U14 ja U15 poiste koondiste peatreener ning abitreenerirollis U18 ja U20 juures. Keizars/VEF Riga võistkonda on ta samuti juhendanud U14 vanuseastmes. Butans sõnas, et tema vastutada on noortesüsteemi väljaehitamine meesteni välja. Otsitakse nii eestlasi kui lätlasi, kes soovivad korvpallis läbi lüüa ning oleksid hingega asja juures. Esmalt saab fookus olema 2001-2003 sünniaastaga noortel, aga oodatud on ka talendid aastaga 2004 ja hiljem.

“Abitreeneri loodame tuua Eesti poolelt, võib-olla keegi praegustest noortetreeneritest. Klubi põhiline ülesehitus on Eesti-Läti mängijad. Kui siit mängijaid vajalikele positsioonidele ei leia, siis tuleks 1-2 tugevdust väljastpoolt. Eestist peaksid ühisliigas kaasa tegema kaheksa klubi, Lätist seitse (Jekabpils/SMScredit.lv pole praeguse seisuga jätkamas). Hetkel on käimas mitmeid läbirääkimisi mängijate osas, enamik on võtnud juuli alguseni mõtlemisaja. Nimesid ei julge veel välja öelda, aga huvi on muuhulgas tundnud neli noort: kaks Audentese süsteemist ning kaks kohalikku kasvandikku,” lausus Lepik.

Klubi tegemistele kaasa aitav Sihtasutus Valga Sport juhataja Meelis Kattai lisas, et üritatakse kaasata võimalikult palju kohalikke poisse. Näiteks tahetakse meeskonnas näha mullu Saku II liigas võimsaid esitusi teinud Artjom Rogovoid.

scroll to top