Väliseestlasest noortekoondislane tuleb Audentesesse keelt õppima ja korvpalli mängima

-Karl Andres Matute Perner | Foto: Siim Semiskar

Eelmise aasta suvel Mehhikost Eestisse saabunud ja noortekoondise treeninglaagris osalenud Karl Andres Matute Perner kerkis tänavu Indrek Visnapuu juhendatava U18 rahvuskoondise üheks põhimängijaks.

18-aastane ja 206 cm pikkune Matute Perner tegi oma debüüdi U18 koondises käesoleva aasta alguses, kui esindas Eestit Tallinnas peetud Läänemere karikaturniiril (BSBC), kus kogus keskmiselt 4,3 punkti ja 5,7 lauapalli. Suve jooksul võttis ta osa Eestis toimunud treeninglaagritest ning esindas koondist Soomes peetud Põhjamaade meistrivõistluste turniiril ja Leedus mängitud Balti matšil. Põhjamaade meistrivõistluste turniiril jäi tema arvele keskmiselt 7 punkti ja 4,6 lauapalli ning Balti matšil 6,5 punkti, 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

26. juulist 4. augustini viibis ta U18 koondisega Rumeenias Oradeas, kus osaleti B-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril. Eestisse naasnud Matute Perner andis Korvpall24.ee portaalile intervjuu, kus rääkis nii EM-ist kui ka plaanist veeta järgmine aasta eestlannast ema sünnimaal.

“EM oli hea (kogemus). Pisut erinev sellest, millega ma harjunud olen. Mängustiil oli teistsugune. Mängutempo oli veidi kiirem, kuid ma sain sellega hakkama, seega see polnud suur probleem. Tundsin end seal üsna hästi ja meil ka läks päris hästi, lõpetasime viienda kohaga,” rääkis Matute Perner, kes tegi EM-il kaasa kõigis kaheksas mängus ning tõi keskmiselt 18,7 minutiga 6,1 punkti, 4,3 lauapalli ja 0,9 blokeeritud viset.

Oma koondisekaaslaste kohta jagus Matute Perneril ainult häid sõnu. “Nad olid toredad. Suhtlust segas keelebarjäär, aga me saime läbi ja mängisime koos hästi,” ütles ta.

Tasapisi paraneb ka Mehhikos üles kasvanud keskmängija eesti keele oskus. “See läheb paremaks. Vähehaaval, aga paremaks. Teatud olukordades oskan ennast juba väljendada,” sõnas Matute Perner, siiski veel inglise keeles.

Mehhikos keskkoolide tasemel mänginud Matute Perner jätkab õpingute ja korvpalliga Eestis. “Ma astusin Audentese spordigümnaasiumisse. Tuleval aastal olen püsivalt siin Eestis ja hakkan mängima Audentese võistkonnas (esiliigas palliv G4S Noorteliiga – toim.).”

Edasiste plaanide kohta ei osanud väliseestlasest keskmängija esialgu veel kindlat vastust anda. “Pole siiani kindel, aga loodetavasti saan korvpalli mängimist jätkata. Ma arvan, et üritan siin ülikooli pääseda,” ütles Eesti noortekoondislane lõpetuseks.

varskavesi.ee

Jaga postitust

Lisa kommentaar