Childress ja vennad Kaldred vedasid Rapla suure võiduni ning koht Eesti-Läti liiga finaalturniiril kindlustati

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas läksid teisipäeval vastamisi Rapla Avis Utilitas ja TalTech. Esimene veerandaeg möödus korviderohkelt, mille Rapla 29:24 võitis. Poolajaks olid võõrustajad 16 punktiga ette pääsenud ja neljas veerandaeg algas Rapla 25-punktilisest eduseisust. Külalised ei suutnud enam vahet vähendada ja lõpuks sai Rapla 102:60 võidu kirja. Päeva teises kohtumises teenis BK Liepaja 79:78 võidu BK Ventspilsi üle.

Rapla Avis Utilitas – TalTech 102:60 (29:24, 22:11, 23:14, 28:11)

Visketabavuses jäi Rapla 53% – 27% peale ja lauavõitlus võideti 42:32 (ründelaud 12:11 TalTechile). Korvisööte andis Rapla rohkem 24:15 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 12:9. Pallikaotuseid kogunes Raplal 12, TalTechil 19.

Brandon Childress viskas Rapla parimana 23 punkti, võttis 4 lauapalli, andis 6 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Sven Kaldre lisas 14 punkti ja Tom Kaldre 13 punkti, 3 lauapalli ning 4 korvisöötu. Shaquille Doorson tõi 10 punkti ja võttis 8 lauapalli.

Erik Keedus oli TalTechi resultatiivseim 21 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga. Toomas Raadik kogus 10 punkti ja 6 lauapalli ning Karl Andres Matute Perner järgnes 9 punkti ja 6 lauapalliga. Erinevatel põhjustel oli meeskond kohale tulnud üheksakesi. Põhitegijatest jäid eemale Oliver Metsalu ja Sander Viilup.

“Võit on võit. Pole tähtis, kas suur või väike. Täitsime eesmärgi, aga peame aru saama, et vastastel on rasked ajad. Alguses hakkasid nad kõvasti vastu, kuid jõuvarud said otsa ja teisel poolajal saime vabamalt mängida. Seda sai meestele rõhutatud, et ei taha teiste peale lootma jääda Eesti-Läti liiga finaalturniirile pääsuks. Mehed tegid head tööd, kõik olid keskendunud ja energiaga mängisime. Sealt see tulemus tuli. Koosseis on palju muutunud hooaja jooksul, aga mängijate valikuga olen rahul olnud. Igapäevaselt näed muidugi ka vajakajäämisi. Finaalturniiril on alati kõik võimalik. Väiksemad saavad suuremaid hammustada ja suuremad lati alt väiksemate vastu läbi joosta. Pingi peal ütlesin teistele, et nüüd on tähtsaim ülesanne nädala jooksul püsida kodus, kanda maske, pesta käsi, et saaks täies kooseisu Riia poole sõita ja mitte koroonaviirust saada,” rääkis Rapla peatreener Toomas Annuk Delfi TV vahendusel antud intervjuus.

“Kui istud kümme päeva isolatsioonis, sul on kolm mängijat puudu ja oled saanud teha kaks treeningut, siis on keeruline. Muidugi ei eeldanud, et selline asi juhtub, aga me polnud ka absoluutselt valmis. Lasime esimesel veerandajal neil kohe hoo üles saada. Võitlust oli, aga pead ei olnud. Tanel Sokul tekkis tagareiega probleem – kui hull. ei oska öelda. Nagu näha, siis ühest mängijast sõltub väga palju selles meeskonnas. Kahjuks nii on ja iga mees peab peeglisse vaatama. Kui on mingid asjad kokku lepitud ja ei suuda kaine mõistusega väljakul olla, siis on päris keeruline. Arvan, et oleme Eestis kõigi võistkondadega võrdsed, aga kui kuu jooksul pead kaks korda isolatsioonis istuma, siis su treeningprotsess pole enam see, mis ettevalmistusel oli. Treeningtunde on vähe ja pead neli mängu nädalaga mängima. Hooaja tähtsad mängud alles hakkavad. Tuleb püsida terve ja neid ootame tagasi, kes koroonaviirusega pihta said, et saaks võistkonnaga treenida. Pidime võtma oma korvpallikoolist poisse juurde, et saaks trenni teha,” ütles TalTechi peatreener Kris Killing.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub neljapäeval, 1. aprillil, kui BC Kalev/Cramo võõrustab TalTechi.