fbpx
Close

Mehhikos üles kasvanud keskmängija pärast koondisedebüüti: tahan olla osa Eesti korvpallist

-Karl Andres Matute Perner | Foto: Siim Semiskar

-Karl Andres Matute Perner | Foto: Siim Semiskar

Uue aasta esimesel nädalal toimus Tallinnas rahvusvaheline korvpalli noorteturniir BSBC, kus Eesti U18 koondis pidi leppima kolme kaotusega. 77:86 jäädi alla Rootsile, 59:81 saadi kindel kaotus Soomelt ning 66:79 olid kaotusnumbrid lätlaste vastu. Koondise treenerite ühisel hinnangul anti tiimi kõige väärtuslikuma mängija auhind Mehhiko juurtega väliseestlasele Karl Andres Matute Pernerile, keda kohalik publik nägi oma silmaga mängimas esmakordselt.

Korvpall24.ee palus pärast turniiri viimast mängu 17-aastasel ja 205 cm pikkusel noormehel ennast meie korvpalliüldsusele veidi rohkem tutvustada. “Ma tulen Mehhikost, kuid mu ema on Eestist. Mulle meeldib korvpall, olen seda praeguseks mänginud viis aastat ja mängin Mehhikos keskkoolide tasemel. Tulevikus tahaksin olla osa Eesti korvpallist ja siinsest kultuurist. Hetkel räägin eesti keelt veel väga vähe, aga oskused on kiirelt paranemas,” sõnas ta soravas inglise keeles.

Enda sõnul jõudis ta Eesti korvpallitreenerite huviorbiiti alles eelmise aasta suvel, kui tuli siia kultuurilaagrisse. Matute Perneri ema leidis läbi Audentese treenerite õiged kontaktid ning sealt sai kiirelt tõuke tema karjäär siinses korvpallis, sest juba suvel käis ta ennast U18 koondise laagris enne EM-finaalturniiri näitamas.

Kui veel suvel teda tiitlivõistlusele sõitnud koosseisu ei kaasatud, siis jaanuari alguses toimunud BSBC oli hea koht mehe katsetamiseks mänguolukorras. Kõigis kolmes mängus väljakul käinud Matute Perner tõi keskmiselt 16,3 minutiga 4,3 punkti ja oli 5,7 lauapalliga koondise selle arvestuse kolmas mees. “Ma arvan, et minu tugevad küljed on füüsiline mäng, korvi all olukordade lõpetamine ja lauavõitlus. Nõrkuseks on hetkel viskamine ning ma pole alati just kõige parem söötja,” iseloomustas keskmängija ise ennast korvpallurina.

“BSBC turniir läks hästi, kuid mul võttis veidi aega, et harjuda siinse teistsuguse mängustiiliga. Aga usun, et sain kenasti hakkama. Mitte nii hästi, kui ma ise oleks tahtnud, aga jätsin korraliku esmamulje. Teised koondislased võtsid mu hästi vastu. Nad on lahedad poisid ja enamus üritasid keelebarjääri ületada ja minuga inglise keeles suhelda. Eks kohati oli suhtlus häiritud, aga saime sellele vaatamata hästi läbi,” võttis noormees turniiri mõne lausega kokku.

Matute Perner soovib oma tuleviku siduda Eestiga ning ning jätkata siin õpinguid ja mängida selle kõrvalt ka korvpalli. “Tahan ära proovida, kui kaugele mul õnnestub korvpalliga jõuda,” rääkis noormees ja lisas: “mul on plaan aasta aega õppida Audenteses, et õppida eesti keelt ja mõningaid teisi aineid ning seejärel hakkan ülikooli otsima.”

scroll to top