Mõlemad Eesti koondised kaotasid sisse lastud nõrkusehetkede tõttu Rootsile

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas neljapäeval alanud Balti mere karikaturniiril alustasid Eesti noormeeste koondised kahe kaotusega Rootsile, kui U16 tiim jäi alla numbritega 75:87 (13:23, 21:30, 22:18, 19:16) ja U18 meeskond 77:86 (21:19, 13:25, 22:26, 21:16).

Eesti U16 koondise kaotuse põhjust tasub otsida avapoolajast, mis kaotati 34:53. Kuigi teine poolaeg võideti, siis päris ohtlikuks rootslastele siiski ei saadud.

Kristjan Kroos kogus meie parimana 16 punkti ja 8 lauapalli, Ken-Martti Reinart tõi 15 silma ja Gerrit Lehe ning Kaspar Kuusmaa tõid kumbki 12 punkti. Rootsi parim oli 17 punkti toonud Melker Delryd.

Eesti U18 koondis avaveerandi küll võitis, aga nõrk teine veerand jättis nad rootslaste vastu kaotusseisu, mis sisuliselt püsis mängu lõpuni. Meie üks liidreid Ran Andre Pehka mängis vaid 5 minutit, kuna hommikuses trennis kergelt viga saanud õlg segab mõningaid liigutusi teha.

Eesti koondise edukaimad olid 17 punkti visanud Johannes Kirsipuu ning võrdselt 11 silma toonud Kaspar Kitsing ja Georg Allemann. Rootsi tiimi vedasid Alan Brzezinski 18 ja Enrique Cordon Sjöberg 16 punktiga.

Reedel kohtuvad Eesti ja Soome koondised ning Rootsi ning Läti tiimid.