U16 koondis tuli Kuusmaa ja Reinarti juhtimisel turniiri võitjaks

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Balti mere karikaturniiri (BSBC) U16 vanuseklassis tuli võitjaks Eesti koondis, kes tegi viimasel võistluspäeval taaskord hiilgava tagasituleku ja alistas Läti eakaaslased 86:84. U18 koondise noormehed jäid lõunanaabritele alla 66:79 ning lõpetasid turniiri viimase kohaga.

Eesti U16 – Läti U16 86:84 (23:23, 18:25, 18:19, 27:17)

Eesti poisid alustasid kohtumist hästi ja 2 minutit enne avaveerandi lõppu juhiti 22:13. Seejärel said lätlased aga oma mängu käima ja lõpetasid perioodi 10:1 spurdiga. Lõunanaabrite hea hoog jätkus ka teisel veerandajal ning poolajapausiks olid eestlased 41:48 taha jäänud. Kolmas periood kulges tasavägiselt ja viimase veerandi eel olid eestlased veel 59:67 kaotusseisus. Otsustaval veerandil tegi Eesti koondis Kaspar Kuusmaa ja Kristofer Kajari juhtimisel vahe tasa ja 2.33 enne lõpuvilet viis Kuusmaa tabav kolmepunktivise eestlased ühe silmaga ette (80:79). Viimasel mänguminutil suutsid Eesti noormehed pingelises lõpuheitluses napist edust kinni hoida ning teenisid magusa võidu.

Eesti parim punktitooja oli täna Kaspar Kuusmaa, kes viskas 20 punkti, võttis ühe lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Kaksikduubli teinud Ken-Martti Reinart kogus 19 silma ja 10 lauapalli ning Kristofer Kajari ja Kristjan Kroos lisasid kumbki 13 punkti. Markus Heinakroon panustas 11 silma ja 9 lauapalliga.

Läti resultatiivseim oli Ricards Klanskis, kes viskas mängu parimana 25 punkti.

Eesti ja Soome lõpetasid mõlemad turniiri 2 võidu ja 1 kaotusega, kuid omavahelise mängu tulemus (111:107) tagas esikoha eestlastele. Läti poisid lõpetasid turniiri 3. ja Rootsi 4. kohaga.

Turniiri väärtuslikuimaks mängijaks valiti Ken-Martti Reinart, Eesti koondise parimaks nimetati Kaspar Kuusmaa.

Eesti U18 – Läti U18 66:79 (18:17, 8:22, 13:25, 27:15)

Eesti noormehed võitsid avaveerandi ühe punktiga, kuid teine periood kuulus Lätile ja poolajapausile mindi 26:39 kaotusseisus. Lätlased jätkasid mängu domineerimist ka kolmandal veerandajal ja viimase neljandiku alguseks oli Eesti koondis juba 25-punktilises kaotusseisus (39:64). Viimase veerandi eestlased küll võitsid, kuid mängu enam päästa ei suudetud.

Eestlaste parimaks kerkis täna kaksikduubli teinud Kaspar Lootus, kes viskas 12 punkti ja võttis 11 lauapalli. Kaspar Kitsing kogus 11 silma ja 5 resultatiivset söötu ning Georg Allemann ja Illimar Raiend lisasid kumbki 10 punkti. Raiendi arvele kanti ka 9 lauapalli.

Läti noormeeste parimad punktitoojad olid Marcis Šteinbergs ja Ojars Berzinš, kes viskasid vastavalt 14 ning 13 punkti.

Eesti U18 koondis tänavu võiduarvet avada ei suutnud ja lõpetas turniiri viimase ehk 4. kohaga. Turniiri võitsid Soome noormehed, kes läbisid võistluse täiseduga. Eesti tänane vastane Läti tuli 2. kohale ning Rootsi lõpetas turniiri 3. kohaga.