fbpx
Close

Jurmala kinnitas, et “poksija” Kambala palkamine ei tähenda kättemaksu Kalev/Cramole

-Kaspars Kambala | Foto: Siim Semiskar

-Kaspars Kambala | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga tabelis 7. kohal olev Läti klubi Jurmala Betsafe toob 40-aastaselt oma värvikale korvpallurikarjäärile joont alla tõmbama 206 cm pikkuse suure ääre/keskmängija Kaspars Kambala.

Kui Läti meedias kirjutatust õigesti oleme aru saanud, siis liitub Kambala Jurmala tiimiga üheks mänguks, 23. jaanuaril peetavaks duelliks BC Kalev/Cramo vastu.

Mäletatavasti läks kahe meeskonna Tallinnas peetud kohtumine eelmise aasta lõpus inetuks, kui Cramo tagamees Chavaughn Lewisel ei pidanud närv vastu ning ta lõi rusikahoobiga vastaste palluri Ugis Pinete põrandale. Oma teo eest liigalt 3-mängulise keelu saanud Lewis pääseb just selleks kohtumiseks rivistusse tagasi.

Tundub huvitav kokkusattumus, kuna Kambala on ennast proovile pannud ka poksiringis. Juhtus see aastatel 2007-09, kui mehel oli aega 2-aastase dopingukaristuse ajal ennast otsida. Teisipäeval antud pressikonverentsil kinnitasid nii Kambala kui ka Jurmala tiimi esindajad, et Tallinnas toimunu eest Kalev/Cramole kätte maksma ei minda.

“Ma olen öelnud, et tahan korvpalli mängida kuni 40-aastaseni. Olen praeguseks enam-vähem oma potentsiaali korvpallurina realiseerinud ja ma ei tunne, et see mäng suudaks mulle emotsionaalselt veel midagi pakkuda,” sõnas legendaarne mängumees Läti pressi vahendusel.

Klubide nimekiri, kus Kambala karjääri jooksul jõudis mängida, on hirmuäratav. Enne dopingukaristust käis ta ära Istanbuli Efes Pilsenis, Madridi Realis, Kaasani Uniksis ja Istanbuli Fenerbahces. Pärast oli lend tundumalt madalam ning välja võiks tuua Riia ASK-i, Krasnojarski Jenissei, Sofia Lukoil Academicu ja Ankara Türk Telekomi.

scroll to top