fbpx
Close

Robotid võtavad üle! Korvpalliülekannete kaadri taga toimuvad suured muudatused

-Robotkaamerad on korvpallimängudel operaatoreid asendamas | Foto: Siim Semiskar

-Robotkaamerad on korvpallimängudel operaatoreid asendamas | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcast “Möödavise” lahkas sel nädalal koos Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juhi Henri Ausmaaga algava Eesti-Läti korvpalliliiga uue hooaja tegemisi ja telgitaguseid. Otsisime vastuseid ka küsimustele, mis jõuliselt Korvpall24.ee portaali tegijate kõrvu jõudnud ehk kuidas ja mil moel on korraldatud algaval hooajal liiga tele- ja veebiülekanded.

“Oleme kogu suve tegelenud, et leida uus internetiproduktsiooni partner ning äsja jõudsime kokkuleppele Leviraga, kes hakkab tehisintellektkaameratega kõiki mänge Paf Eesti-Läti korvpalliliigast, naiste Balti liigast kui hiljem ka madalamatest liigadest üles filmima,” avaldas Ausmaa.

Tema sõnul tehakse kolmel päeval nädalas ülekandeid kommentaatorite ja stuudioekspertide osavõtul. “Meil on kehtiv leping Tallinna Televisiooniga ning selle alusel tulevad telemängud ekraanile seal. Internetis on mängud nähtavad Delfis,” lubas Ausmaa, kelle sõnul aga sel hooajal päris 100-protsendiliselt kõiki kohtumisi ei näe.

NB! See lause on öeldud enne sündmusi, kus linnapea Mihhail Kõlvart teatas TTV sulgemisest juba 1. oktoobrist. Korvpalliliidu ametlikus hiljutises pressiteates seisis seepeale lause: “Tänast avamängu kannab üle ka Tallinna Televisioon, mis aga lõpetab alates oktoobrist tegevuse. Korvpalliliit otsib alternatiive teiste telekanalite näol ja uus leping soovitakse sõlmida esimesel võimalusel.”

Tehisintellektkaamerad on Ausmaa sõnul esmajoones soodsam lahendus ülekannete tegemiseks, aga mitte vähemtähtis pole ka see, et tulevikus on 30 saali üle Eestis kaameratega kaetud ning see võimaldab teha ülekandeid ka teistest huvipakkuvatest mängudest.

Meie eksperdi Marko Parkoneni kõrvu olid juba jõudnud ka jutud, et uued robotkaamerad aitavad treeneritel hõlbustada ka igapäevast tööd, kui treeningud on võimalik samuti enda tarbeks üles filmida. Parkonen käis välja huvitava küsimuse, kas treenerid saavad hakata nüüd salaja vastaste treeninguid filmima ja analüüsima. Seda arutelu saab kuulata saatest.

Kuula saadet (teleülekannete ja robotkaamerate teema alates 6.45):

scroll to top