fbpx
Close

Tanel Kurbas: oleme sihikindlad ja tahame finaali võita, tülid ja muu selline jääb tagaplaanile

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Koduse korvpallihooaja kulminatsioon ehk Eesti meistrivõistluste finaalseeria sai neljapäeval Kalevi spordihallis avalöögi paljude jaoks ootamatult tasavägise mänguga. Poolaja viie punktiga kaotanud suurfavoriit BC Kalev/Cramo ennast Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnal lõpuks siiski üllatada ei lasknud ning teenis 87:78 (20:23, 16:18, 25:17, 26:20) võidu.

“Meilt kõik ootavad, et see on kohustuslik võit, aga nemad tulevad lihtsalt head mängu tegema. Arvan, et selles oligi alguses asi. Tegime kohati rumalaid pallikaotusi ja viskasime lihtsaid viskeid mööda. Meil on teiseks mänguks rünnakul juurde panna küll. Aga hooaja algusest on meie taktika olnud kiire tempo ning usun, et selliselt paneme lõpuni välja,” võttis 7 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõikega korraliku esituse teinud Tanel Kurbas Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes Cramo poolelt mängu kokku.

Lõpuks 23 minutit väljakul rassinud Kurbas oli üks meestest, kes avapoolajal sai lähedalt jälgida, kuidas Tallinna Kalevi poolel Damarcus Harrison kogus 19 punkti. Teisel poolajal lisas ameeriklane kõigest 2 silma. “Ta pani alguses paar rasket viset ära ja sellised mehed lähevad kuumaks, kui saavad tunde kätte. Teise asjana olime lauas kindlasti kehvad esimesel poolajal ja tänu sellele tekkisid neil vabad viskekohad. Mõlemad need asjad me suutsime teisel poolajal parandada ja nii lihtsalt Harrison viskeid ei saanud,” selgitas Kurbas.

Kui poolfinaali kangelaseks tõusis Tallinna Kalevi poolel tsenter Michael Buchanan, siis esimeses finaalkohtumises VTB Ühisliiga play-offi tasemel meeskonna vastu ta loomulikult samamoodi domineerida ei saanud. Siiski kogus hiiglasemõõtu ameeriklane lõpuks 14 punkti ja 13 lauapalliga kaksikduubli ja meelitas vastastelt välja 7 viga, kuid sai samas Reggie Lynchilt mõned kaunid kulbid.

“Meil on pikad natuke tugevamad kui TalTechil ja Tartul ja meie vastu peabki Buchananil raskem olema,” arvas Kurbas. Tema sõnul saab Kalev mängida pingevabalt oma mängu ning seetõttu võib ka seeria teine kohtumine tulla selline, kus Cramol ei õnnestu kohe vahet sisse teha.

Küsisime Kurbaselt hinnangut, kas kahe meeskonna tasemevahe on reaalselt nii suur nagu korvpalliüldsus hetkel tundub arvavat? Kogenud mängumees vastas pärast lühikest mõttepausi: “See on keeruline küsimus. Meil on muidugi head mehed, aga ka Kalev on hooaja lõpuks saanud korraliku koosseisu kokku. Nad viskavad, lähevad läbi ja pall liigub – nad on finaalikoha kindlasti välja teeninud.”

Enne finaalseeriat teatas Kalev/Cramo, et VTB Ühisliiga play-offis peatreener Donaldas Kairysega tülli läinud tagamees Tony Wroten saadeti meeskonnast ära. “Eks mul on olnud parema ja ka hullema sissekliimaga tiime. Aga hetkel on meil kõik mehed sihikindlad ja tahavad seda finaali võita. Tülid ja muud sellised asjad jäävad tagaplaanile,” kommenteeris Kurbas hetkeseisu.

“Eks me Wroteni lahkumisega kaotasime natuke ka mänguliselt, sest tema tõi palli ikka väga kiirelt üle. Praegu on meil mängujuhid vastavalt 33- (Tanel Sokk – toim.) ja 36-aastased (Branko Mirkovic – toim.). Natuke läheb meie mäng aeglasemaks, aga liiga palju see meid ei mõjuta,” rääkis ta. Eestlase sõnul on kõik Cramo mehed, eesotsas välismaalastega, väga motiveeritud Eesti meistritiitlit võitma, kuna sellega kaasneb ka hooaja lõpp ja leegionäridele pääs koju.

Finaalseeria jätkub samuti Kalevi spordihallis esmaspäeval, 20. mail kell 19.00.

scroll to top