fbpx
Close

U16 finaalturniiril kaks võimast kaksikduublit teinud Kaspar Sepp: nautisin mängu ja tuli välja ka!

-Kaspar Sepp | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Sepp | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalavahetusel Kohilas toimunud U16 vanuseklassi finaalturniiril oli kõige õnnetuma saatusega meeskond Tartu Ülikool/Eviko, kes kaotas mõlemad kohtumised kõigest kahe punktiga ja pidi leppima neljanda kohaga. Finaalturniiril tegi tartlaste poolel kaks väga ilusat esitust veel alles 15-aastane ja 196 cm pikkune ääremängija Kaspar Sepp.

Juuni lõpus 16. eluaastani jõudev mängumees rääkis pärast pronksimängu Korvpall24.ee portaalile, et poolfinaalmängu viimaste sekundite 74:76 kaotusega Audentese SK vastu peale tulnud pettumus kandus mingil määral edasi ka pronksimängu Rapla Korvpallikooli vastu, mis lõppes samuti Tartu kahepunktilise kaotusega 76:78.

“Tegelikult mängisime mõlemad mängud päris hästi. Tiimina tuli meil poolfinaal paremini välja, pronksimängus väsimuse pealt enam samasugust võitlust ja tahet polnud. Aga tulime ka kolmanda koha matšis lõpuks mängu tagasi, kuid sellest ei piisanud,” sõnas Sepp ning lisas, et Tartul jäi mõlema mängu järel kohtuniketöö koha pealt okas hinge.

Oma tiimi finaalturniiri parimaks valitud Sepp tõi poolfinaalis 36,5 minutiga 26 punkti (kahesed 12/21), 13 lauapalli, 7 söötu ja 3 vaheltlõiget (efektiivsustegur 32) ja pronksimängus olid tema numbrid 35 minutiga 29 punkti (kahesed 13/20), 15 lauapalli, 3 söötu ja 2 blokki (efektiivsustegur 42). “Esimene eelistus on mul ikka tiimi võit, aga tore on selliseid auhindu saada,” sõnas Tartu korvpalli uue generatsiooni esindaja. “Kuna U16 koondise tegemised on lähenemas, siis sellised head mängud ja auhinnad tulevad kasuks, et silma jääda.”

“Ma tundsin ennast väljakul väga hästi ja treeneriga jäi kokkulepe, et pean mängima nii, et saaks nautida. Arvan, et sain sellega ülesandega päris hästi hakkama, kuna nautisin neid tegemisi ja tuli välja ka. Selles plaanis võib rahule jääda küll,” tõi Sepp välja Kohilas toimunud finaalturniiri positiivsed küljed.

Esimeses klassis Tartus korvpallitrenni läinud noormees veel liiga lennukaid plaane suure korvpalli suunas pürgimisel teha ei taha: “Kui võimalus tekib, siis jah (võiks tippkorvpalluriks saada). Aga tuleb teha kõvasti tööd ja vaadata, mis saab.”

Tartu Ülikooli meeskond on palju mängimas ka rahvusvahelisel tasemel, kui näiteks tänavu saadi EYBL-i U16 vanuseklassi superfinaalis kuues koht. Need kogemused on Sepa sõnul hindamatud: “See annab väga palju juurde. Välismaal on tavaliselt palju jõulisem mäng ning lisaks ma mängin ka esiliigatiimis, kus samuti on vastased jõulisemad ja saan ennast proovida erinevatel positsioonidel.”

Esiliigas pallis noormees tänavu Tartu Ülikool/Kuremaa SK meeskonnas ning sai kirja 10 kohtumisega keskmiselt 18,5 minutit, 3,7 punkti, 4,5 lauapalli ja ühe vaheltlõike.

Sepp loodab, et saab nüüd kutse U16 koondise tegemistes kaasa lööma ning see tähendaks tõsist treeningtööd läbi kogu suve.

scroll to top