fbpx
Close

VIDEO | Audentes seljatas viimaste sekundite korviga Tartu Ülikooli ja pääses finaali!

-Kristofer Kajari | Foto: Siim Semiskar

-Kristofer Kajari | Foto: Siim Semiskar

Kohilas toimuv U16 vanuseklassi final four turniiri avapäev sai ülipõneva kulminatsiooni, kui poiste hulgas tagas teisena finaalikoha Audentese SK, kes alistas lõpusekundite trilleris Tartu Ülikool/Eviko 76:74 (16:21, 17:16, 13:18, 30:19).

Kogu mängu vältel tagaajaja rollis olnud Audentes kogus ennast viimasel veerandil, tegi vahe tasa ning suutis lõpusekundite loteriis tõmmata pikema kõrre. Viimast minutit alustati viigiseisul 69:69 ning 60 sekundi jooksul jõudis juhtuda oi-oi kui palju. Esmalt tartlaste tagamees Richard-Sven Rivik viis kahe vabaviskega oma tiimi 71:69 juhtima, millele Kristofer Kajari vastas Audentese poolelt omakorda kolmesega – 72:71 tallinlastele. Karl Gustav Jurtšenko lisas 16 sekundit enne lõppu kahese (74:71), kuid Markus Heinakroon tabas omakorda kolmese ja viigistas seisu 74:74 peale. Võidu tõi Audentesele Henri Veesaar paar sekundit enne sireeni, kui ta aitas korvi alt sisse Kajari mööda läinud viske.

Rauno Pehka poolt juhendatava Audentese parimana kogus Kristofer Kajari 20 punkti ja hankis 9 lauapalli, Henri Veesaar panustas kaksikduubli 15 punkti ja 12 lauapalli ning Karl Gustav Jurtšenko tõi 12 silma ning 7 lauapalli. Olari Naritsa treenitava Tartu Ülikool/Eviko parim oli Kaspar Sepp 26 punkti, 13 lauapalli, 7 resultatiivse söödu ja 3 vaheltlõikega, Markus Heinakroon lisas 21 silma ning Richard-Sven Rivik tõi 12 punkti, 7 lauapalli, 5 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget.

Pühapäevases finaalis kohtuvad seega põhiturniiri kaks parimat TTÜ Korvpallikool ja Audentes. Pronksimängus lähevad vastamisi põhiturniiri kolmas Tartu Ülikool/Eviko ja neljas Rapla Korvpallikool.

VAATA FOTOGALERIID!

 

View this post on Instagram

 

Eestikate U16 noormeeste poolfinaali võidukorv 76:74! Pärast jäi minna 3,7 sekundit. Küll tuli raskelt, aga maitseb magus.

A post shared by Ivar Jurtsenko (@ivarjurtsenko) on

scroll to top