Robert Valge pääses Baskonia vastu Burgose koosseisu, Tenerife jätkab play-off koha püüdmist

-Robert Valge | Foto: sanpabloburgos.com

Hispaania korvpalli kõrgliigas teenis Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar võõrsil 90:79 võidu Monbus Obradoiro üle. Robert Valge ja San Pablo Burgos pidid turniiritabelis teisel kohal paiknevalt Vitoria-Gasteiz Baskonialt vastu võtma 79:87 kaotuse.

Baskonia hoidis avapoolajal kerget initsiatiivi, kui veerandajad võideti vastavalt 22:20 ja 19:17. Neljapunktiline eduseis kahanes viimaseks veerandajaks 59:62 peale ning Burgos läks 5.40 enne lõppu ka 71:66 juhtima. Kolm minutit hiljem oli Baskonia teinud aga 10:4 spurdi ja külalisi enam ette ei lubatud.

Robert Valge anti Burgose eest mänguks üles, kuid sel korral ta platsile ei pääsenud. Goran Huskic viskas meeskonna parimana 18 punkti, Baskoniale tõi Patricio Garino 19 silma.

Avaveerandi 18:18 viigiga lõpetanud Tenerife tegi tugeva teise veerandaja, mis võideti 27:13. Viimaseks neljandikuks kasvas eduseis 15 punktile ning kuigi Obradoiro viskas veel 29 silma, vastasid võõrustajad omakorda 25 punktiga, ja kokkuvõttes saadi kirja 11-punktiline võit.

Janari Jõesaar Tenerife koosseisu ei kuulunud. Nicolas Brussino viskas tiimi kasuks 17 punkti, Obradoiro parim oli Kostas Vasileiadis 22 punktiga.

Turniiritabelis on Tenerife (17-15) hoidmas ajutiselt seitsmendat kohta, mis viiks nad ka play-offi. Tagapool asuvad Divina Seguros Joventut ja BAXI Manresa, kellel mõlemal kirjas 16 võitu ning 15 kaotust, kuid kummalgi on üks mäng vähem peetud. Burgos (13-19) on 11. positsioonil. Põhihooaja lõpuni on minna veel kaks vooru.