Iraklis ja Psychiko lõpetasid põhiturniiri võiduga, Ippokratisel ei õnnestunud play-offi pääseda

-Sten Sokk ja Thessaloniki Iraklis | Iraklis BC Facebook

Kreeka korvpalli esiliiga hooaja viimases voorus pidi Rait-Riivo Laane kodumeeskond Kosi Ippokratis võtma võõrsilt vastu kindla kaotuse. Samuti võõrsil mänginud Thessaloniki Iraklis oli vastasest parem 15 punktiga ning Ateena Psychiko pani hooajale punkti minimaalse võiduga tabelikeskmiku üle.

Ippokratis kohtus play-off lootused minetanud Amyntase meeskonnaga, aga mäng kaotati 62:80 (14:27, 21:17, 16:22, 11:14). Rait-Riivo Laane tegi kaasa 25,5 minutit ja viskas selle ajaga 7 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 1/3, kolmesed 1/5). Veel andis ta 7 korvisöötu, võttis 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga. Ioannis Chatzinikolas ja Kostas Charissis viskasid tiimi parimatena 13 punkti, võitjatele tõi Christos Barbas 18 silma.

Iraklis sai liiga punasest laternast Ethnikosest 88:73 (20:19, 20:19, 23:21, 25:14) jagu. Sten-Timmu Sokk mängis ligi 26 minutit ja viskas 9 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 2/2, kolmesed 1/4). Tema nimele jäi veel 2 lauapalli, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga. Michalis Polytarchou tõi Iraklise resultatiivseimana 24 punkti, Ethnikose parim oli Adrianos Vourliotakis-Perdik 19 punktiga.

Psychiko alistas põnevusmängus 75:74 (16:20, 14:20, 29:20, 16:14) Koroivose. Martin Paasojale usaldati mänguaega ligi 35 minutit, mille jooksul tõi ta 14 punkti (vabavisked 5/6, kahesed 3/9, kolmesed 1/5). Lisaks kogus ta 2 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi 4 vaheltlõiget ja 3 isiklikku viga. Ühtlasi võttis ta vastastelt välja 8 viga. Nikolaos Papanikolaou viskas Psychiko eest 20 punkti, külaliste parim oli Toms Leimanis 16 punkti ja 8 korvisööduga.

Eelmiste hooaegade näidetele tuginedes pääses tänavu esiliigast Kreeka kõrgliigasse Ionikos Nikaias (27-3). Järgmised neli meeskonda alustavad poolfinaalseeriat, mis mängitakse kolme võiduni (samuti ka finaalseeria). Play-offi jõudis eestlaste koduklubidest ainsana Iraklis (23-6, tabelis teine koht). Ippokratisel (16-14) jäi puudu üks võit ja seejuures oleks hakatud vaatama ka omavahelisi mänge – nimelt on 3.-7. kohal asuvatel võistkondadel kõigil ette näidata 17 võitu ja 13 kaotust. Psychiko (15-15) platseerus 16 meeskonna seas kümnendale kohale.