22-punktilise eduseisu maha mänginud Pärnu pääses tänu Elena Suti hiilgemängule finaali

-Elena Sutt | Foto: Siim Semiskar

Tüdrukute U16 vanuseklassis pidasid Kohilas teises poolfinaalis tõelise trilleri Pärnu Spordikool ja KA Tallinna Kalev, kui pärnakad mängisid maha avaveerandi 21:3 edu, kuid pääsesid siiski lõpuminutitel 69:65 (21:3, 17:20, 16:21, 15:21) võiduga.

Esimesel veerandil vastasest selgelt üle olnud ja teisel veerandil korraks ka 22-punktise eduseisu kätte saanud Pärnu jäi seejärel agressiivselt mänginud kalevlannade surve alla ning punkt-punkti haaval vahe vähenes. 58 sekundit enne normaalaja lõppu pääses Tallinna Kalev ka 65:64 juhtima, kuid Pärnu neiud tabasid otsustavatel hetkedel kolm vabaviset ning ühe kahepunktiviske.

Kõik 40 minutit mänginud Elena Sutt tegi Pärnu poolel 31 punkti ja 12 lauapalliga võimsa kaksikduubli, Hiie Vent lisas 11 silma, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Katariina Rõngelep kogus 10 punkti, 8 lauapalli, 7 vaheltlõiget, 4 resultatiivset söötu ja negatiivse poole pealt ka 11 pallikaotust.

Kaotajate parimana kogus Viktoria Timoštšuk 33 punkti, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget ja Darja Jegorova lisas 15 silma ning 7 lauapalli.

Pühapäevases pronksimängus kohtuvad Kohila spordihoones omavahel seega Audentese SK/Siili – KA Tallinna Kalev ning kulla eest hakkavad mängima Audentese SK/TSK – Pärnu Spordikool.