fbpx
Close

Suveks valmis: kõik Eesti korvpaliväljakud said ühele kaardile!

-Korvpalli väliväljakute kaart | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti Korvpalliliidu ja korvpallifännide ühistööna sai vähem kui nädalaga kaardistatud kõik välikorvpalliväljakud Eestis, mida on kokku 455. Väljakud said tähistatud vastavalt sellel olevale kattele ning enamus väljakutele on lisatud Google Street View’st võetud pilt.

“Väljakute leidmisel oli suurimaks abiks Eesti spordiregistri spordiehitiste andmebaas, kus korvpalli väliväljakuid oli kirjas 433 ehk veidi vähem, kui ühistööna valminud Google Mapsi rakenduses,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul oli väljakute kaardile märkimine alles esimene osa suuremast projektist, mille raames on plaane nii väljakuid korrastada, kui ka infot eelkõige piltide näol uuendada, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Kaardi alusel on Eestis:

  • 14 plastkattega väljakut, millest pooled on Sports Court PowerGame kattega.
  • 19 tartaankattega väljakut.
  • 21 puitkattega väljakut.
  • 401 kõvakattega väljakut, mille alla käivad ka kruusa, muru, vanema kummikattega ja muud väljakud.

Kimmeli sõnul ei saa see kaart mitte kunagi valmis, sest mõnel spordiregistris oleval väljakul ei pruugi täna enam ei korvi ega konstruktsioonigi alles olla, samas väljakuid aktiivselt uuendatakse ning neid tekib ka juurde. “Näiteks lähiajal peaks saama uued Sports Court PowerGame ehk Tokyo olümpia ametlikud 3×3 tänavakorvpalli katted Kloogaranna noortelaagri väliväljak ning Jüris olev Kirikukopli pargi väliväljak,” ütles Kimmel.

Korvpalliväljakute kaardistamise projekti pakkus välja Gert Kullamäe “Pihtas Põhjas” saates, milles räägiti pikemalt 3×3 korvpallist. 

Huvilised leiavad kõik Eesti tänavakorvpalli väljakud aadressilt: tanavakorvpall.ee/valjakud.

Etapi teises osas on plaanis kõikidele väljakutele lisada uued pildid ja kirjeldused, milles saavad kõik kaasa lüüa, saates pildi ja info: reigo@basket.ee Infot võib saata ka uute või kaardil millegipärast mitteolevate väljakute osas. 

scroll to top